Iga Świątek w szczególny sposób o przeciwniczce. Rywalka pochodzi z Białorusi

Iga Świątek w szczególny sposób o przeciwniczce. Rywalka pochodzi z Białorusi

Iga Świątek Źródło:Newspix.pl / Defodi Images
Iga Świątek triumfowała w czwartkowym ćwierćfinale turnieju WTA 1000 w Doha. Polska tenisistka ograła Wiktorię Azarenkę, którą po meczu mocno komplementowała.

Trzeba przyznać, że Iga Świątek bardzo dobrze czuje się na Bliskim Wschodzie. Polka jest już w półfinale imprezy WTA 1000 w Katarze, rozgrywając swoje mecze w Dosze. W ćwierćfinale liderka światowego rankingu ograła Wiktorię Azarenkę. Białorusinka z pewnością będzie wspominać zwłaszcza drugiego seta, przegranego z Polką aż 0:6.

Iga Świątek z dużym uznaniem o Wiktorii Azarence

Pochodząca z Mińska tenisistka to bardzo utytułowana zawodniczka. Azarenka w przeszłości była m.in. liderką rankingu WTA. Dwukrotnie wygrywała turnieje wielkoszlemowe, konkretnie Australian Open w 2012 i 2013 roku. Dodatkowo grała trzykrotnie w finałach US Open (2012, 2013 i 2020), ale każde ze starć przegrała.

Azarenka wróciła na światowe korty po przerwie spowodowanej narodzinami syna, który przyszedł na świat w grudniu 2016 roku. Klasę Białorusinki doceniła Świątek, komplementując postać przeciwniczki po czwartkowym sukcesie.

– To wydaje się niesamowite. Myślałam o tym, że niewiele zawodniczek potrafiło odejść, będąc na tak wysokim poziomie. Bardzo ją szanuję. Zwłaszcza że jest dodatkowo mamą. Nie wiem, jak ona sobie radzi ze wszystkim w tourze, dodatkowo tak dobrze radząc sobie z opieką nad synem. Jest dla nas przykładem. Jestem po prostu szczęśliwa, że mogę grać przeciwko takim tenisistkom – przyznała Świątek po czwartkowym zwycięstwie.

Iga Świątek – Karolina Pliskova. Kiedy i gdzie oglądać mecz?

Przed liderką rankingu WTA już tylko dwa kroki, żeby triumfować podczas turnieju WTA 1000 w Dosze. Polka najbliższy mecz rozegra już w piątek (tj. 16 lutego). Rywalką Świątek będzie Karolina Pliskova. Spotkanie Polki z Czeszką będzie półfinałem imprezy.

Początek starcia o finał imprezy w Dosze około godziny 17:00. Mecze WTA Tour w Polsce można oglądać na antenie Canal+ Sport oraz za pośrednictwem internetowego playera, czyli Canal+ online. Dodatkowo stacja pokazuje sporo materiałów na kanale YouTube.