„Król Paryża” przegrał tenisową bitwę. Rafael Nadal zostawił na korcie wszystko

„Król Paryża” przegrał tenisową bitwę. Rafael Nadal zostawił na korcie wszystko

Rafael Nadal
Rafael Nadal Źródło:PAP/EPA / Yoan Valat
Rafael Nadal przegrał w I rundzie wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2024. Hiszpan okazał się gorszy od Alexandra Zwieriewa, przegrywając w trzech setach.

Spoglądając na turniejową drabinkę, błyskawicznie stało się jasne, jaki będzie największy hit pierwszej części zmagań singla na kortach Rolanda Garrosa. W stolicy Francji od ponad dwóch dekad „Król Paryża” jest jeden. Rafael Nadal pomimo gigantycznych problemów zdrowotnych, raz jeszcze stanął do gry w Wielkim Szlemie.

Trzy godziny twardej batalii i porażka Rafaela Nadala

Hiszpan wygrywał na kortach RG aż 14 turniejów. Trudno się zatem dziwić, że miano „Króla Paryża” Nadal nosi w pełni zasłużenie. Choć w poniedziałkowe, późne popołudnie – dokładnie 27 maja 2024 roku – Rafa przegrał swój czwarty (!) mecz w Paryżu, a pierwszy raz w I rundzie, to ciągle będzie wielką legendą.

Widać to było po atmosferze na trybunach. Kibice szczelnie wypełnili trybuny, mocno trzymając kciuki – w zdecydowanej większości – za hiszpańskiego mistrza. W nieco „niewdzięcznej” roli wystąpił za to Alexander Zwieriew. Niemiec, obecnie czwarty zawodnik na świecie, pokazał jednak, dlaczego jest obecnie jednym z najlepszych graczy w zestawieniu ATP. Choć po drugiej stronie siatki miał rewelacyjnego przeciwnika, ponownie próbującego zaczarować Paryż, to niemiecki tenisistka ograł legendę w trzech setach. Zabójczych, trwających trzy sety. Konkretnie 6:3, 7:6(5), 6:3.

Kibice czekali na to, co po ponad trzygodzinnym starciu powie Hiszpan. Najważniejsze pytanie brzmiało, czy Nadal wróci jeszcze do Francji ponownie, w kolejnym sezonie. Jak sam stwierdził Hiszpan, najprawdopodniej to jego ostatni występ na kortach Rolanda Garrosa. Nie powiedział definitywnie „nie”, ale można domniemywać, że skoro tak wiele problemów zdrowotnych pojawiło się w ostatnich latach na drodze Rafy, kolejne podejście tak ambitnego gracza do rywalizacji – może nie mieć większego sensu.

Trzeba jednak oddać, że Nadal w meczu ze Zwieriewem dał z siebie wszystko. Miał nawet szanse na wygranie seta, m.in. w secie numer 2, kiedy prowadził 5:4 i miał swój serwis. Zwieriew potrafił jednak odłamać przeciwnika i zwyciężyć. Dodajmy, że Niemiec zachował się z klasą, krótko dziękując za mecz, już po spotkaniu, oddając duży ukłon Nadalowi.

Roland Garros 2024. Gdzie oglądać mecze turnieju w Paryżu?

Gdzie dokładnie oglądać rywalizację tenisistów i tenisistek w stolicy Francji? Transmisje przeprowadza w Polsce Eurosport 1 oraz Eurosport 2. Dodatkowo transmisje online dostępne są za pośrednictwem Eurosportu Extra w Playerze.

Fanki i fani tenisa będą mogli również skorzystać z takich platform jak np. Polsat Box Go, gdzie przy odpowiednim, sportowym pakiecie, dostępne są oba kanały Eurosportu.

Finały paryskiej imprezy zaplanowane są na 8 i 9 czerwca.