ATP Rzym: Janowicz postraszył Federera, ale to jeszcze nie ten poziom

ATP Rzym: Janowicz postraszył Federera, ale to jeszcze nie ten poziom

Jerzy Janowicz (fot. Gilberto Carbonari / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Jerzy Janowicz przegrał z Rogerem Federerem 4:6, 6:7 (2:7) w ćwierćfinale turnieju ATP w Rzymie. Polak nie przestraszył się utytułowanego rywala, a w drugim secie nawet go przełamał i miał piłkę setową. Federer górował nad Polakiem jednak doświadczeniem i ostatecznie wygrał spotkanie bez straty seta.
Mecz rozpoczął się z półtoragodzinnym opóźnieniem, ale kibice zgromadzeni na korcie w Rzymie obejrzeli doskonałe widowisko. Janowicz nie przestraszył się żywej legendy tenisa i grał zdecydowanie, na granicy ryzyka, a przede wszystkim efektownie i skutecznie przy własnych podaniach.

Obaj tenisiści w pierwszym secie nie przegrywali swoich podań aż do stanu 5:4 dla Federera, kiedy niedoświadczonemu jak Szwajcar Janowiczowi zabrakło zimnej krwi. Polak popełnił dwa niewymuszone błędy, a na koniec zagrał za długi skrót, który skrzętnie wykorzystał rywal.

Zobacz jak Janowicz walczył z Federerem

Drugi set rozpoczął się wyśmienicie dla Jerzyka, który od razu przełamał rywala. Dalej obaj tenisiści grali gem za gem - i kiedy wydawało się, że Polak wygra drugą partię 6:4, Janowicz zmarnował piłkę setową i dał się przełamać. W tie-breaku wyraźnie zdenerwowanemu Janowiczowi zabrakło już i sił, i precyzji. Szwajcar wygrał go 7:2 i całe spotkanie 2:0.

W półfinale Federer zmierzy się z Benoitem Paire. Dobrym prognostykiem dla kibiców Janowicza jest z kolei ewidentnie rosnąca forma polskiego tenisisty.