Tokio 2020. Katarzyna Wasick z awansem do półfinału. Uzyskała piąty wynik w eliminacjach

Tokio 2020. Katarzyna Wasick z awansem do półfinału. Uzyskała piąty wynik w eliminacjach

Katarzyna Wasick
Katarzyna Wasick Źródło:Newspix.pl / Tomasz Markowski
Polska pływaczka Katarzyna Wasick awansowała do półfinału na 50 metrów stylem dowolnym. W kwalifikacjach lepsze od niej były tylko cztery zawodniczki.

Katarzyna Wasick startowała w eliminacjach na 50 metrów stylem dowolnym w 11. serii. Wyprzedziła ją wtedy tylko jedna zawodniczka – reprezentantka Szwecji Sarah Sjoestroem.

Piąty wynik polskiej pływaczki

Reprezentantka Polski uzyskała ogólnie piąty wynik eliminacji. Najszybsza okazała się Australijka Emma McKeon, która z czasem 24,02 s pobiła rekord olimpijski. Tuż za nią uplasowały się Pernille Blume z Danii (24,12 sekundy) i kolejna zawodniczka z Australii Cate Campbell – 24,15.

W sobotę odbędzie się półfinał, w którym wystąpi 16 pływaczek. Z tego grona zostanie wyłonionych 8 zawodniczek, które w niedziele popłyną w walce o medale olimpijskie.

Wyniki innych pływaków

30 lipca w basenie olimpijskim zaprezentowali się również Jakub Majerski i Radosław Kawęcki. Pierwszy z nich na mecie zameldował się z czasem 51,24 i wywalczył awans do finału na 100 metrów stylem motylkowym. Kawęcki walczył na 200 metrów grzbietem o medale, ale swoje zmagania zakończył niestety na 6. miejscu. Polak uzyskał czas 1:56,39. Pierwszy w tej konkurencji Jewgienij Ryłow, reprezentujący Rosyjski Komitet Olimpijski uzyskał czas 1:53, 27