Blamaż w meczu Polska-Włochy. Internauci nie zostawili suchej nitki na kadrze Brzęczka. MEMY

Blamaż w meczu Polska-Włochy. Internauci nie zostawili suchej nitki na kadrze Brzęczka. MEMY

Memy po meczu Polska-Włochy
Memy po meczu Polska-Włochy Źródło: fangol.pl
Blamaż Polaków w meczu z Włochami. Internauci nie zostawili suchej nitki na kadrze Jerzego Brzęczka – sieć zalała fala memów wyśmiewających grę biało-czerwonych.

Polacy zmierzyli się z Włochami w piątym meczu Grupy A Ligi Narodów, wcześniej swoje spotkanie z Bośniakami wygrali Holendrzy (3:1). Od początku spotkania na Mapei Stadium – Città del Tricolore dominowali Włosi, a reprezentacja Polski miała problemy z utrzymaniem się przy piłce, nie mówiąc już o wyprowadzeniu piłki na połowę Włochów.

Włosi zdobyli prowadzenie w 27 minucie, bramkę z rzutu karnego zdobył Jorginho. Sędzia Celement Turpin podytkował karnego po faulu Grzegorza Krychowiaka na Andrei Belottim, który tylko czekał na dośrodkowanie Lorenzo Insigne. Mimo zdecydowanej przewagi Włochów po pierwszej połowie prowadzili zaledwie jednym golem.

Mecz Włochy-Polska w Lidze Narodów. Brutalny faul Góralskiego

W trakcie przerwy selekcjoner Biało-Czerwonych Jerzy Brzęczek dokonał trzech zmian w składzie: boisko opuścili Jakub Moder, Kamil Jóźwiak i Sebastian Szymański. W ich miejsce weszli: Kamil Grosicki, Piotr Zieliński oraz Jacek Góralski. Ten ostatni stał się antybohaterem meczu.

Góralski w 62 minucie dostał żółtą kartkę po brutalnym faulu na Belottim (wcześniej sędzia nie gwizdnął faulu Manuela Locatelliego na Bartoszu Bereszyńskim). Niecały kwadrans później Góralski ponownie sfaulował ostro Belottiego, a sędzia pokazał mu drugą żółtą, tym samym czerwoną, kartkę. Pomocnik pograł więc niecałe 31 minut.

Druga połowa nic nie zmieniła w grze Polaków, w 83. minucie świetnie do Domenico Berardiego zagrał Insigne, a Berardi wpakował piłkę w siatkę, dając Włochom prowadzenie 2:0. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

Polska-Włochy. Statystyki są bezlitosne

Włosi oddali 7 strzałów na bramkę i 11 obok, Polacy z kolei: jeden w światło bramki i jeden niecelny. Z kolei Włosi przez 65 proc. czasu gry utrzymywali się przy piłce i wywalczyli aż 9 rzutów rożnych. Te statystyki najlepiej oddają obraz tego, jak w tym meczu radzili sobie Biało-Czerwoni.

Wygrana daje Włochom szanse na zwycięstwo w Grupie A. 18 listopada Polacy zmierzą się z Holendrami, a Włosi z Bośniakami. W tej chwili w tabeli prowadzą Włosi z 9 punktami, Holendrzy zebrali 8 punktów, a Polacy 7.