Świątek i Mattek-Sands nie zwalniają tempa! Awans do kolejnej rundy French Open

Świątek i Mattek-Sands nie zwalniają tempa! Awans do kolejnej rundy French Open

Iga Świątek
Iga Świątek Źródło:Newspix.pl / Icon Sport
Chociaż mecz z Anną-Leną Friedsam i Yafan Wang nie należał do najprostszych, Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands mają powody do zadowolenia. Polsko-amerykański duet awansował do kolejnej rundy French Open.

W środę 2 czerwca Iga Świątek w parze z Bethanie Mattek-Sands szybko zwyciężyły w pierwszej rundzie turnieju deblowego French Open, wygrywając z Aubane Droguet oraz Seleną Janicijevic. Polka i Amerykanka od początku spotkania dyktowały warunki gry. Pojedynek zakończyły wynikiem 6:0, 6:1.

Świątek i Mattek-Sands kontra Friedsam i Wang

W kolejnej rundzie Świątek i Mattek-Sands spotkały się z Anną-Leną Friedsam i Yafan Wang. Oba duety nie weszły na tyle pewnie w mecz, żeby gładko wygrywać własne podania. Już w początkowej fazie gry doszło do dwóch przełamań. Przy stanie 3:2 dla polsko-amerykańskiej pary mecz został przerwany ze względu na opady deszczu. Po kilkudziesięciu minutach zawodniczki wróciły na kort. Tenisistki po obu stronach siatki pilnowały własnych gemów serwisowych, doprowadzając do stanu 6:5. W kluczowym, 12. gemie pierwszego seta Świątek i Mattek-Sands przełamały rywalki, wygrywając 7:5.

Druga odsłona meczu to szybkie wyjście Polki i Amerykanki na prowadzenie 3:1. Rywalki jednak nie odpuszczały i próbowały „gonić” wynik, zapisując drugiego gema na swoim koncie. Na nic to się jednak zdało, bo Świątek i Mattek-Sands podkręciły tempo i prezentowały dokładniejsze zagrania, doprowadzając do stanu 5:2. Ostatecznie Polka i Amerykanka zwyciężyły 7:5, 6:3. Mecz trwał godzinę i 46 minut.

Trzecia runda turnieju deblowego. Z kim zagrają Świątek i Mattek-Sands?

Przeciwniczki dla Świątek i Mattek-Sands wyłoni pojedynek: Su-Wei Hsieh i Elise Mertens kontra Amanda Anisimova i Anastasia Potapova.