Kałucka mistrzynią świata we wspinaczce na czas. Na podium również bohaterka igrzysk olimpijskich

Kałucka mistrzynią świata we wspinaczce na czas. Na podium również bohaterka igrzysk olimpijskich

Natalia Kałucka
Natalia Kałucka Źródło:Newspix.pl / EXPA
Reprezentantka Polski Natalia Kałucka została mistrzynią świata we wspinaczce na czas. Polka wygrała w finale z Rosjanką Juliją Kapliną. Na podium również znalazła się bohaterka z igrzysk olimpijskich Aleksandra Mirosław.

19-letnia Natalia Kałucka została mistrzynią świata we wspinaczce na czas. Na trzeciej pozycji uplasowała się Aleksandra Mirosław, która ma już na swoim koncie złote medale w tego typu imprez.

Natalia Kałucka mistrzynią świata

Kałucka zakończyła kwalifikacje na czwartej pozycji. Polka w pierwszej rundzie pokonała swoją siostrę Aleksandrę, a w ćwierćfinale okazała się lepsza od Rosjanki Elizavety Iwanowej. W półfinale trafiła właśnie na Mirosław, która sensacyjnie odpadła od ściany, przez co do finału trafiła właśnie 19-latka, a nie doświadczona mistrzyni świata z 2018 i 2019 roku. Obie Polki wygrały swoje ostatnie wyścigi. Kałucka z czasem 7,18 pokonała w finale Julię Kaplinę, a Mirosław drugą Rosjankę Jekaterinę Baraszczuk.

Aleksandra Mirosław na igrzyskach olimpijskich

Warto przypomnieć, że rekordzistką świata we wspinaczce na czas jest brązowa medalistka mistrzostw świata Aleksandra Mirosław, która wspięła się na ściankę najszybciej podczas igrzysk olimpijskich. Polka wygrała w Tokio sprinterską konkurencję, ale ze względu na to, że liczyła się kombinacja, a nie pojedyncze wyniki, Biało-Czerwona ostatecznie zajęła czwarte miejsce.