Legia przegrywa ze Sportingiem i odpada z LE

Legia przegrywa ze Sportingiem i odpada z LE

Piłkarze Legii Warszawa przegrali w Lizbonie ze Sportingiem 0:1 w rewanżowym spotkaniu 1/16 finału Ligi Europejskiej i odpadli z rozgrywek. W pierwszym meczu w Polsce padł remis 2:2.

Nie ma już polskiej drużyny w Lidze Europejskiej. Los Wisły Kraków podzieliła w czwartek późnym wieczorem Legia. Zdobywców Pucharu Polski po remisie na własnym stadionie 2:2 czekało w Lizbonie trudne zadanie. Piłkarze trenera Macieja Skorży zapowiadali, że postarają się o powtórkę z sierpnia, kiedy także po remisie 2:2 ze Spartakiem wygrali w Moskwie 3:2 i awansowali do fazy grupowej LE. Historia się jednak nie  powtórzyła. Zespół z Łazienkowskiej tym razem przegrał 0:1.

Na początku spotkania to Legia prezentowała się lepiej. W 14. minucie Danijel Ljuboja uciekł obrońcom i strzałem głową przelobował bramkarza gospodarzy, ale piłka nieznacznie minęła słupek. Później na boisku dużo było nieporadności i chaosu z obu stron. Żadnej z drużyn nie udało się stworzyć korzystnej okazji do strzelenia gola i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugich 45 minutach obraz gry nie uległ zmianie. Legia najbliżej objęcia prowadzenia była w 79. minucie, kiedy rzut wolny z linii pola karnego wykonywał Ivica Vrdoljak. Chorwat posłał jednak piłkę nad poprzeczką.

Z marzeń o awansie do 1/8 finału odarł polski zespół pięć minut później Matias Fernandez. Chilijczyk dośrodkował w rzutu wolnego w pole karne, gdzie nikt nie dotknął piłki i ta wpadła do bramki strzeżonej przez Dusana Kuciaka. Słowak niemal identycznego gola puścił w  niedzielnym meczu ligowym z Górnikiem w Zabrzu.

W końcówce gości mogli wyrównać, ale strzał Rafała Wolskiego nogą zatrzymał Rui Patricio.

Legia pożegnała się z Ligą Europejskiej, a z nią rozstają się Marcin Komorowski i Maciej Rybus. W Lizbonie rozegrali ostatni mecz w jej barwach. Przenoszą się do Tereka Grozny.