Szarapowa w Miami rozprawiła się z Chinką

Szarapowa w Miami rozprawiła się z Chinką

Maria Szarapowa (fot. EPA/ANDREW GOMBERT/PAP)
Rosjanka Maria Szarapowa została pierwszą półfinalistką turnieju WTA Tour rangi Premier I na twardych kortach w Miami (z pulą nagród 4,828 mln dol.). Wiceliderka rankingu światowego tenisistek pokonała w ciągu 69 minut Chinkę Na Li (nr 8.) 6:3, 6:0.
Było to 10. spotkanie Rosjanki i Chinki. Szarapowa poprawiła bilans na 6-4, a na twardej nawierzchni na 4-1. Przerwała serię czterech porażek z Chinką, trwającą od lipca 2009 roku.

24-letnia Rosjanka, która w sierpniu 2005 roku prowadziła w rankingu WTA Tour, pozna następną rywalkę po zakończeniu wieczornego meczu na korcie centralnym (rozpocznie się po północy czasu polskiego). Zmierzą się w nim dwie inne byłe liderki klasyfikacji tenisistek - Amerykanka Serena Williams (nr 10.) i Dunka Caroline Wozniacki (4.).

Szarapowa przed rokiem dotarła w Miami do finału, wiec broni 700 punktów do rankingu. Wówczas przegrała z Białorusinką Wiktorią Azarenką. Teraz również obie mogą na siebie trafić w decydującym spotkaniu. Białorusinka będzie walczyć o miejsce w półfinale z Francuzką Marion Bartoli (nr 7.). Z kolei Agnieszka Radwańska (5.) zagra z Amerykanką Venus Williams, startującą z "dziką kartą".