Polonia mistrzem kraju? Nie w tym sezonie

Polonia mistrzem kraju? Nie w tym sezonie

Czesław Michniewicz prowadzi Polonię od niedawna (fot. PAP/Andrzej Grygiel)
Polonia Warszawa przegrała na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 0:1 i może pożegnać się z marzeniami o tytule.
Trener zespołu gości Czesław Michniewicz prowadząc poprzednio Jagiellonię Białystok przegrał październikowy mecz w Zabrzu 0:2. Tym razem jego nowa drużyna, chcąc pozostać w grze o mistrzostwo kraju, na porażkę raczej nie mogła sobie pozwolić. Gospodarze, mimo że już spokojni o utrzymanie w ekstraklasie, obiecywali walkę o komplet punktów. I to piłkarze Górnika wykonali plan.

W pierwszej połowie obie drużyny uważnie pilnowały "tyłów", dlatego niewiele do zrobienie mieli wówczas bramkarze. Dwukrotnie zrobiło się gorąco w polu karnym polonistów po rzutach rożnych. Dopiero minutę przed przerwą napastnik gospodarzy Arkadiusz Milik mógł zmienić wynik, gdyby w sytuacji sam na sam pokonał Sebastiana Przyrowskiego.

W przerwie szkoleniowiec gości zrobił dwie zmiany, ale częściej w natarciu byli zabrzanie. Bramkarz Górnika Łukasz Skorupski też miał okazję się wykazać - m.in. po strzale głową Edgara Caniego z pięciu metrów. Po chwili z prowadzenia cieszyli się gospodarze. Po rzucie rożnym Mariusza Magiery piłkę do siatki skierował Adam Danch. Błyskawicznie mógł odpowiedzieć Cani, spudłował jednak, mając przed sobą tylko bramkarza.

Poloniści rzucili się do ataku i mieli w końcówce znaczną przewagę. Od remisu dzieliły ich dosłownie centymetry - w 87. minucie Pavel Sultes trafił w słupek.

Górnik Zabrze - Polonia Warszawa 1:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Adam Danch (73).

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów 3 000.

Górnik Zabrze: Łukasz Skorupski - Michael Bemben (76. Adam Marciniak), Adam Danch, Ołeksandr Szeweluchin, Mariusz Magiera - Paweł Olkowski, Mariusz Przybylski, Aleksander Kwiek, Michał Pazdan, Prejuce Nakoulma (80. Marcin Wodecki) - Arkadiusz Milik (67. Michał Zieliński).

Polonia Warszawa: Sebastian Przyrowski - Marcin Baszczyński, Tomasz Jodłowiec, Adam Kokoszka, Maciej Sadlok - Bruno Coutinho, Łukasz Piątek (78. Łukasz Teodorczyk), Robert Jeż (46. Edgar Cani), Łukasz Trałka, Paweł Wszołek (46. Pavel Sultes) - Władimir Dwaliszwili.