Radwańska zagra z Pironkową. "Raz już przegrała"

Radwańska zagra z Pironkową. "Raz już przegrała"

Agnieszka Radwańska, fot. PAP/EPA/FATMANUR FIRAT / ANADOLU AGENCY
Agnieszka Radwańska, obecnie trzecia w rankingu tenisistek, zmierzy się z Bułgarką Cwetaną Pironkową w pierwszym meczu w turnieju WTA na trawiastych kortach w Eastbourne (z pulą nagród 637 tys. dol.). 23-letnia krakowianka jest najwyżej rozstawiona w imprezie.

Będzie to ósmy pojedynek tych zawodniczek, a bilans dotychczasowych jest korzystny dla Polki 6-1, w tym na trawie 2-0. Pironkowa, obecnie 39. na świecie, zdołała ją pokonać - w trzech setach - tylko na dywanowej nawierzchni w hali w Paryżu w 2007 roku.

W pozostałych sześciu meczach udało jej się wygrać tylko seta. Nie rywalizowały ze sobą od maja 2009 roku. Zwyciężczyni w drugiej rundzie trafi na Hiszpankę Carlę Suarez-Navarro (Radwańska wygrała ich jedyne spotkanie) lub Czeszkę Petrę Cetkovską (krakowianka ma bilans 0-4).

Radwańska jest jedyną Polką w głównej drabince singla. Natomiast w deblu wystąpią Alicja Rosolska i Klaudia Jans-Ignacik. Obie odpadły w sobotę w pierwszej rundzie eliminacji. Rosolska stoczyła bardzo wyrównany pojedynek z Argentynką Paulą Ormaecheą, ale uległa po dwóch godzinach i 50 minutach gry 7:6 (7-5), 6:7 (4-7), 6:7 (3-7). Natomiast Jans-Ignacik dość łatwo przegrała z Francuzką Stephanie Foretz-Gacon 3:6, 2:6.