Platini był mile zaskoczony, że pamiętano tego dnia w Cetniewie o jego przypadających dzień wcześniej urodzinach. Dostał z tej okazji wiele prezentów, a wśród nich autoportret. Uśmiechnięty rozdawał autografy i cierpliwie pozował do zdjęć, nikomu nie odmawiając. - Jesteście sympatyczni - powiedział przed odjazdem do Gdańska.
Z przyjazdu na uroczystość cieszył się także marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. - Jestem honorowym patronem tej wspaniałej inicjatywy upamiętniającej sławy polskiego i zagranicznego sportu. Pomysł z uhonorowaniem gwiazdą Michela Platiniego uważam za doskonały - podkreślił.
W trzynastej już edycji imprezy honorującej sławy sportu obok prezydenta UEFA, swoje gwiazdy odsłonili: dwukrotny brązowy medalista olimpijski w boksie z Monachium 1972 i Montrealu 1976, ojciec koszykarza ligi NBA Marcina - Janusz Gortat, zdobywca brązowego krążka olimpijskiego z Meksyku w 1968 roku, także w boksie, pochodzący z pobliskiego Wejherowa Hubert Skrzypczak, słynna przed laty lekkoatletka, specjalistka biegu przez płotki, rekordzistka świata Teresa Sukniewicz-Kleiber oraz uznany za najlepszego piłkarza ręcznego świata w 2009 roku, bramkarz srebrnej i brązowej drużyny mistrzostw świata Sławomir Szmal. Pomysłodawcą Alei jest Jerzy Szczepankowski.
W czasie pierwszej uroczystości w 2000 roku w Alei Gwiazd Sportu odsłonięto trzynaście gwiazd, a wśród nich te należące do Feliksa Stamma, Ireny Szewińskiej, Janusza Kusocińskiego i Jerzego Kuleja. Obecnie znajduje się w niej 88 brązowych gwiazd osadzonych w granicie opatrzonych imieniem, nazwiskiem i dyscypliną sportu.
PAP, arb