Dramatyczny finał Australian Open. Azarenka drugi rok z rzędu

Dramatyczny finał Australian Open. Azarenka drugi rok z rzędu

Viktoria Azarenka (fot.newspix.pl/Sygney Low) Źródło: Newspix.pl
Grając przeciw Chince Na Li oraz australijskiej publiczności Viktoria Azarenka drugi raz z rzędu triumfowała w turnieju Australian Open. Białorusinka pokonała zawodniczkę z Państwa Środka 2:1 w setach (4:6, 6:4, 6:3).
Dramaturgia meczu była o tyle wyższa, że w drugim secie Na Li  poślizgnęła się i niezbędna była interwencja lekarska. Mimo, że przed kontuzją przegrywała 1:3 to udało się wyrównać do 4:4, jednak seta wygrała Azarenka.

Trzeci set również padł łupem Białorusinki, która dzięki temu zarobiła 2,5 miliona dolarów oraz drugie z rzędu zwycięstwo w Australian Open.  - Dziękuję Australio - powiedziała na koniec Azarenka. Publiczność odpowiedziała chłodnymi brawami, pojawiły się gwizdy. Udająca uśmiech Azarenka zeszła z kortu.