ATP Walencja: Janowicz wygrywa w pierwszej rundzie

ATP Walencja: Janowicz wygrywa w pierwszej rundzie

Jerzy Janowicz (fot. MAREK JANIKOWSKI / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Jerzy Janowicz pokonał Pablo Carreno Bustę 7:5, 7:6 i awansował do drugiej rundy turnieju ATP w Walencji.
Łodzianin po raz pierwszy w karierze występuje w turnieju w Walencji. Polak w dwóch setach pokonał Pablo Carreno Bustę po trwającym godzinę i 45 minut pojedynku.

W pierwszym secie obaj tenisiści wygrywali swoje podania do stanu 5:5. Wtedy Polak wreszcie przełamał rywala i wygrał całego seta. W drugim secie przełamań nie było - polski tenisista okazał się jednak być lepszy w tie-breaku.

Zadecydowała skuteczność - Janowicz przez całe spotkanie posłał 14 asów serwisowych, wygrał także 70 proc. punktów przy własnym serwisie.

W drugiej rundzie Janowicz zmierzy się z Joao Sousą. W trzeciej rundzie Polak może trafić na Davida Ferrera.