Węgrzy uratowali punkt z Islandią! Pomógł napastnik Legii Warszawa

Węgrzy uratowali punkt z Islandią! Pomógł napastnik Legii Warszawa

Nemanja Nikolić
Nemanja Nikolić Źródło:Newspix.pl / PIOTR KUCZA
Do ostatnich minut Islandia prowadziła z Węgrami na stadionie w Marsylii, ale samobój w 88. minucie sprawił, że oba zespoły podzieliły się punktami.

Od początku oglądaliśmy twardą walkę na boisku, a widowisko nie zachwycało. Islandczycy byli nastawieni na obronę. Węgrzy mieli przewagę, jednak nie potrafili jej udokumentować. W 40. minucie Islandia wywalczyła rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Gylfi Sigurdsson.

W drugiej połowie na placu gry niewiele się zmieniło. Węgrzy nadal bili głową w mur, którego nie byli w stanie przebić. Kluczowa była końcówka spotkania i moment, kiedy na boisku pojawił się Nemanja Nikolić. Napastnik Legii Warszawa wszedł na plac gry w 66. minucie. To po jego dośrodkowaniu w ostatnich minutach piłkę do własnej bramki skierował Birkir Saevarsson.

Na zakończenie rywalizacji w fazie grupowej Węgrzy zagrają z Portugalią. Islandia z kolei zmierzy się z Austrią.

Przypomnijmy, w pierwszym meczu we Francji, Islandia przegrywała z Portugalią 0:1, ale nie poddała się bez walki. Jej wysiłek został nagrodzony w 50. minucie. Bjarnason wykorzystał dobre dośrodkowanie Gudmundssona z prawej strony i na tablicy wyników mieliśmy remis. Do samego końca trwała wymiana ciosów, ale Islandia, dla której był to pierwszy występ na Euro w historii dzielnie się broniła. Momentami wydawało się, że Portugalia może nie wywalczyć nawet jednego punktu w tym spotkaniu. Remis 1:1 to i tak spora sensacja. W końcowy wynik nie mógł uwierzyć nawet Ronaldo, którego mina po ostatnim gwizdku mówiła sama za siebie.