Klasyfikacja medalowa lekkoatletycznych mistrzostwa świata. Zaskakujące miejsce Polaków

Wojciech Nowicki, Pawel Fajdek, Eivind Henriksen
Wojciech Nowicki, Pawel Fajdek, Eivind Henriksen Źródło:Newspix.pl / Fot Rafal Oleksiewicz / PressFocus
Po trzech dniach lekkoatletycznych mistrzostw świata w Eugene Polacy zajmują wysoką pozycję. Wynik mógłby być jeszcze lepszy, ale niestety Damian Czykier zajął czwarte miejsce w finale biegu 110 metrów przez płotki. Wiemy, które miejsce zajmują Polacy w klasyfikacji medalowej.

W piątek, 15 lipca po trzech latach przerwy rozpoczęły się lekkoatletyczne mistrzostwa świata. Do miejscowości Eugene w Stanach Zjednoczonych pojechało 45. reprezentantów Polski. Rywalizacja w czempionacie rozpoczęła się od zmagań w rzucie młotem mężczyzn. Do ścisłego finału awansowali Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek.

Złoto i srebro dla młociarzy

Niestety debiutujący Marcin Wrotyński nie podołał wyzwaniu i nie awansował do finału. Ostatecznie triumfowali nasi reprezentanci, bowiem Paweł Fajdek zdobył złoto z wynikiem 81,98 metra, a Wojciech Nowicki – srebro z wynikiem 81,03 m. To kolejne zwycięstwo naszego młociarza, który triumfował również w mistrzostwach świata w Moskwie (2013), Pekinie (2015), Londynie (2017) i Dausze (2019).

Kolejny z medali zdobyła Katarzyna Zdziebło w chodzie na 20 km. Reprezentantka Polski zajęła drugą lokatę. Wygrała Kimberly Garcia Leon z Peru z czasem 1:26.59, a trzecia była Chinka Shijie Qieyang. Polka uzyskała czas 1:27.31.

Lekkoatletyczne MŚ. Szanse na kolejne medale

O krok od kolejnego medalu dla Polski był Damian Czykier, który zajął czwarte miejsce w finale biegu na 110 m przez płotki. Chociaż w biegu Polak uzyskał najlepszy swój czas w historii występów na MŚ (13:32), to jego rywale okazali się za mocni. Szansę na poprawienie dorobku medalowego będzie miała także Adrianna Sułek, która zajęła czwarte miejsce po czterech konkurencjach w siedmioboju i już w poniedziałek 18 lipca będzie miała szansę na medal.

Tabela medalowa po 15 konkurencjach (z 49)