Ostatni dzień mistrzostw Europy w lekkoatletyce. Program startów Polaków w Monachium na niedzielę 21 sierpnia

Ostatni dzień mistrzostw Europy w lekkoatletyce. Program startów Polaków w Monachium na niedzielę 21 sierpnia

Aniołki Matusińskiego
Aniołki Matusińskiego Źródło:PAP/EPA / RONALD WITTEK
Niedziela to ostatni dzień na poprawienie dorobku medalowego przez Biało-Czerwonych. Przypominamy program startów w Monachium oraz podpowiadamy, kiedy i o której godzinie startują Polacy.

W sobotę szóstego dnia lekkoatletycznych mistrzostw Europy Biało-Czerwoni zdobyli trzy medale. W sesji porannej Katarzyna Zdziebło została wicemistrzynią Europy w chodzie na 20 km. A w sesji wieczornej Anna Wielgosz zajęła trzecie miejsce w biegu na 800 metrów oraz Aniołki Matusińskiego zdobyły srebro w sztafecie 4 x 400 metrów.

Monachium 2022. Ostatni dzień mistrzostw Europy

Ostatni dzień mistrzostw Europy w lekkoatletyce w Monachium upłynie pod znakiem biegów na 100 metrów. Najpierw Klaudia Siciarz, Pia Skrzyszowska, Klaudia Wojtunik pobiegną w półfinałach biegu na 100 metrów przez płotki kobiet, a jeśli awansują to o 20:45 wystartują w finale.

Po godz. 21 wystartują dwie sztafety – mężczyzn i kobiet. Najpierw w finale pobiegną się Polacy w składzie Adrian Brzeziński, Dominik Kopeć, Przemysław Słowikowski, Patryk Wykrota, Łukasz Żok, Mateusz Siuda, a później na torze zameldują się ich rodaczki: Ewa Swoboda, Nikola Horowska, Magdalena Stefanowicz, Marika Popowicz-Drapała, Klaudia Adamek, Martyna Kotwiła.

Ostatni dzień mistrzostw Europy w Monachium 2022. Kiedy startują Polacy?

• 21:12 – sztafeta 4 x 100 m mężczyzn, finał (Adrian Brzeziński, Dominik Kopeć, Przemysław Słowikowski, Patryk Wykrota, Łukasz Żok, Mateusz Siuda);
  • 21:22 – sztafeta 4 x 100 m kobiet, finał (Ewa Swoboda, Nikola Horowska, Magdalena Stefanowicz, Marika Popowicz-Drapała, Klaudia Adamek, Martyna Kotwiła).