Tak przedstawia się terminarz mistrzostw świata w Budapeszcie. Kto i kiedy wystąpi w poniedziałek 21 sierpnia?

Tak przedstawia się terminarz mistrzostw świata w Budapeszcie. Kto i kiedy wystąpi w poniedziałek 21 sierpnia?

Ewa Swoboda
Ewa Swoboda Źródło:PAP / Adam Warżawa
Przed nami kolejny dzień lekkoatletycznych mistrzostw świata w Budapeszcie. Przedstawiamy terminarz z konkretnymi godzinami poszczególnych wydarzeń sportowych!

Lekkoatletyczne mistrzostwa świata w Budapeszcie trwają w najlepsze. Za nami kilka ciekawych startów Polaków, którzy wywalczyli sobie awanse do finałów swoich dyscyplin. W znakomitym stylu eliminacyjny bieg na 400 m zwyciężyła Natalia Kaczmarek, która pobiła rekord tego etapu zawodów z czasem 50.02. Równie znakomicie spisała się Ewa Swoboda w biegu na 100 m. Polska sprinterka wygrała eliminacje, kończąc wyścig z czasem 10,98.

Niestety nie zabrakło również przykrych sytuacji, jak choćby dyskwalifikacja Katarzyny Zdziebło w chodzie na 20 kilometrów. Przed nami kolejny dzień fantastycznych zmagań. Kwalifikacji do finałów nie uzyskała m.in. Sofia Ennaoui z resztą polskich biegaczek, z kolei polska sztafeta mieszana 4x400 zajęła ostatnie miejsce w finałowej rozgrywce.

Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce Budapeszt 2023: Terminarz

Poniedziałek, 21 sierpnia, sesja wieczorna:

• 18:40 – eliminacje skoku o tyczce kobiet
  • 18:50 – eliminacje 400 m ppł kobiet
  • 19:35 – półfinały 400 m ppł mężczyzn
  • 19:40 – finał trójskoku mężczyzn
  • 20:05 – półfinały 110 m ppł mężczyzn (Damian Czykier)
  • 20:30 – finał rzutu dyskiem mężczyzn (ew. Oskar Stachnik, Robert Urbanek)
  • 20:35 – półfinały 100 m kobiet (Ewa Swoboda)
  • 21:10 – półfinały 400 m kobiet (Natalia Kaczmarek)
  • 21:40 – finał 110 m ppł mężczyzn (ew. Damian Czykier)
  • 21:50 – finały 100 m kobiet (ew. Ewa Swoboda)

Gdzie oglądać lekkoatletyczne mistrzostwa świata w Budapeszcie? Transmisja TV i online

Rywalizacja lekkoatletek i lekkoatletów będzie pokazywana zarówno na antenie TVP Sport, jak i na kanałach Eurosportu. W przypadku transmisji online będzie ona dostępna w serwisie sport.tvp.pl, jak i w Eurosporcie Extra w Playerze.