Fenomenalny początek Lecha Poznań! Gol, który przejdzie do historii

Fenomenalny początek Lecha Poznań! Gol, który przejdzie do historii

Kristoffer Velde
Kristoffer Velde Źródło: Newspix.pl / PRZEMYSLAW SZYSZKA / CYFRASPORT / NEWSPIX.PL
Lech Poznań rewelacyjnie rozpoczął rewanżowe starcie z Karabachem Agdam. Mistrzowie Polski już w 19. sekundzie meczu wyszli na prowadzenie. Bramka Kristoffera Velde przeszła do historii.

W pierwszej rundzie eliminacji do tegorocznej edycji Ligi Mistrzów Lech Poznań trafił na bardzo wymagającego rywala - Karabach Agdam. Mistrzowie Azerbejdżanu regularnie występują w fazach grupowych jednego z europejskich pucharów. Faworytem dwumeczu byli więc podopieczni Gurbana Gurbanowa.

W pierwszym starciu jednak, które miało miejsce w stolicy Wielkopolski, gospodarze zwyciężyli 1:0, po trafieniu Mikaela Ishaka w końcówce pierwszej połowy. Zespół Johna van den Broma nastawił się na grę z kontrataku, jednocześnie neutralizując mocne strony swoich rywali. Szczególnie w drugiej połowie.

Fantastyczny początek Lecha Poznań. Historyczny gol Kristoffera Velde

Lechici pojechali więc do Baku, mając minimalną przewagę. Wszyscy spodziewali się, że mistrzowie Polski zagrają na skroś defensywnie, kurczowo trzymając się swoich pozycji. Tymczasem zaczęli po prostu rewelacyjnie. Tuż po rozpoczęciu spotkania odważnie ruszyli na Azerów.

Wysoki pressing przyniósł oczekiwany efekt już na początku tego meczu. Naciskany przez Kristoffera Velde Kolumbijczyk Kevin Medina popełnił fatalny błąd. Źle wybił futbolówkę, podając ją do środka pola, wprost pod nogi Joao Amarala. Portugalczyk długo się nie zastanawiał. Dostrzegł dobrze wychodzącego na wolne pole wspomnianego już Norwega, a ten z zimną krwią, strzałem pod poprzeczkę dał prowadzenie swojej drużynie.

Bramka padła już w 19. sekundzie, dzięki czemu przeszła do historii jako najszybciej zdobyta przez lechitów w europejskich pucharach, o czym poinformował w mediach społecznościowych rzecznik prasowy poznańskiego zespołu Maciej Henszel.