Meksyk nie zdołał przełamać klątwy. Brazylia melduje się w ćwierćfinale

Meksyk nie zdołał przełamać klątwy. Brazylia melduje się w ćwierćfinale

Willian i Jesus Gallardo
Willian i Jesus Gallardo Źródło: Newspix.pl / ZUMA
W poniedziałek 2 lipca w 1/8 turnieju finałowego MŚ spotkały się reprezentacje Brazylii i Meksyku. Po obfitującym w akcje ofensywne meczu do ćwierćfinału awansowali „Canarinhos”.

Pierwsze 20-25 minut tego meczu przebiegało pod znakiem huraganowych ataków Meksyku. Carlos Vela z jednej strony i Hirving Lozano z drugiej dosłownie wkręcali w ziemię Fagnera i Filipe Luisa. Graczom Juana Carlosa Osorio zabrakło jednak wykończenia i Brazylijczycy zdołali w końcówce pierwszej połowy pozbierać się po szoku wywołanym zmasowanymi atakami rywali. Do przerwy żaden z zespołów nie strzelił jednak gola, co w dużej mierze było zasługą meksykańskiego bramkarza.

Guillermo Ochoa bronił znakomicie także w drugiej połowie, jednak rozkręcający się z minuty na minutę Brazylijczycy w końcu musieli przełamać stworzony przez niego mur. Motorem napędowym tych ataków był Willian, który w 51 minucie idealnie dograł do Neymara. Piłkę do bramki mógł wcześniej skierować Gabriel Jesus, jednak młody Brazylijczyk i w tym meczu zawodził. W końcówce wynik spotkania podwyższył rezerwowy Roberto Firmino. Tym razem Neymar asystował, a akcję zapoczątkował inny rezerwowy – Fernandinho. Tym samym Meksykanie już w siódmym z rzędu występie na mundialu odpadli w pierwszym etapie rundy pucharowej. Trzeba jednak przyznać, że zrobili wszystko, by przerwać złą passę.

90 min +6
KONIEC. BRAZYLIA W ĆWIERĆFINALE!
 90 min. +5
Miranda staranował Layuna w okolicy pola karnego. Sędzia nie dostrzegł jednak w tym zagraniu faulu.
 90 min. +5
Alisson spokojnie złapał piłkę. Niespodziewanie szybko wznowił grę, ale futbolówka znów nie trafiła do Neymara.
 90 min. +4
Dos Santos wrzucał piłkę w pole karne do Jimeneza. Silva wybijał z poświęceniem.
 90 min. + 3
Strata w środku boiska i Firmino szybko zagrywał do Neymara. Gdyby nie przecięli obrońcy, wynik mógłby być podwyższony!
 90 min. +1
Żółtą kartką ukarany Andres Guardado.
 90 min. +1
Z boiska schodzi zmęczony Willian, który zagrał dziś świetne spotkanie. W jego miejsce Marquinhos.
 90 min.
Czy Meksyk odpowie na to trafienie? Sędzia doliczył aż 6 minut do podstawowego czasu gry.
 88 min.
Roberto Firmino wykańcza akcję Neymara i Fernandinho!
 87 min.
GOOOOOOOL!!!!!
 87 min.
Trener Juan Carlos Osorio wściekły wykrzykuje coś w stronę sędziego technicznego.
 86 min.
Niezgrabnie wybijana piłka została jeszcze raz wrzucona w pole karne, ale podczas próby jej wybicia faulowany Alisson. Bramkarz Brazylii rozpocznie od bramki.
 85 min.
Meksykanie czekają ze wznowieniem gry z rzutu rożnego.
 85 min.
Z boiska schodzi Philippe Coutinho, wchodzi Roberto Firmino.
 84 min.
Meksykanie wymieniają piłkę na lewym skrzydle, ale zespół "Canarinhos" umiejętnie przesuwa się na pozycje, zagęszczając tamtą strefę. Piłka trafia ostatecznie na drugą stronę.
 83 min.
Do wejścia na boisko przygotowuje się napastnik Roberto Firmino.
 82 min.
Thiago Silva faulowany w jednej z akcji Meksykanów. Gallardo wbił swój łokieć pod żebro Brazylijczyka.
 81 min.
Vela świetnie utrzymuje się przy piłce w środku boiska, Layun odgrywa jednak do tyłu i niweczy wysiłek kolegi. Obserwujemy bardzo dobry mecz Carlosa Veli, partnerzy nie potrafią jednak dorównać mu poziomem.
 79 min.
Zmiana w reprezentacji Brazylii. Fernandinho za Paulinho.
 79 min.
Coutinho znów szukał sobie miejsca do strzału, ale stracił piłkę. Nie ma faulu. Kontra Meksyku również nieskuteczna. Akcja za akcję!
 78 min.
Przewracany Coutinho utrzymał piłkę w grze, ale koledzy nie skorzystali z jego zagrania. W groźnej kontrze Meksykanie, Lozano nie wykończył jednak tej sytuacji strzałem.
 76 min.
Żółta kartka dla Salcedo. Faulował Neymara od tyłu.
 75 min.
Gallardo ładnie dogrywał do Veli, ale jego dośrodkowanie już nie znajduje adresata.
 74 min.
Tym razem Fagner zdążył do Jimeneza i zablokował dośrodkowanie przeciwnika.
 73 min.
Gra wznowiona. Atakuje Meksyk ale niedokładnie. Brazylijczycy wychodzą spod pressingu Meksyku. Przeciwnicy coraz częściej brutalnie faulują.
 72 min.
Powtórki pokazują, że Layun celowo nadepnął Neymara za linią boczną boiska. Sędzia za ten brzydki faul nie pokazuje jednak żółtej kartki. Brazylijczyk dodał od siebie odrobinę sztuki aktorskiej.
 71 min.
Neymar rzuca się w konwulsjach po boisku. Co stało się zawodnikowi Brazylii?
 70 m in.
Do końca tego żywiołowego meczu jeszcze tylko 20 minut. Trener Brazylii Tite nie przeprowadza zmian.
 69 min.
GUARDADO! Potężny strzał trafia w Thiago Silvę! Dobitkę uniemożliwił Willian, który z grymasem bólu zwija się na boisku.
 68 min.
Salcedo nie trafił w piłkę, ale przeciwnik nie skorzystał z prezentu obrońcy. Meksyk ma dużo szczęścia w tej fazie meczu.
 68 min.
NEYMAR! Mógł podwyższyć wynik! Po świetnym podaniu Williana strzelił minimalnie obrok bramki. Piłka odbiła się jeszcze od obrońcy i rzut rożny dla Brazylii.
 67 min.
Tak cieszył się z gola Neymar:
 66 min.
Faulowany Neymar trzyma się za prawą kostkę. Po chwili jednak podnosi się z murawy. W ataku Brazylia.
 65 min.
Dośrodkowanie Lozano nie znajduje odbiorcy. Wściekły Jimenez nie potrafi powstrzymać się od komentarzy pod adresem kolegi.
 64 min.
Vela przeszedł na prawą stronę, ale tam blokuje go Filipe Luis. Musiał wycofać piłkę.
 64 min.
Rzut rożny zmarnowany. W ataku Meksyk.
 63 mint.
WILLIAN! Broni Ochoa! Doskonały mecz bramkarz Meksyku!
 62 min.
Tak wyglądał moment strzału. Piłki nie sięgnął Gabriel Jesus, pracę napastnika musiał wykonać Neymar.
 61 min.
Tym razem nieudany. Od bramki Alisson Becker.
 61 min.
Casemiro wybija piłkę po rzucie rożnym! Kolejny stały fragment gry
 60 min.
Lozano i Vela! Dwa strzały, oba zablokowane, w tym drugi przez bramkarz Brazylii! Rzut rożny. Meksyk nie składa broni!
 60 min.
Z boiska schodzi Javier Hernandez. Wchodzi Raul Jimenez.
 59 min.
Żółta kartka dla Casemiro! Zawodnik nie zagra w meczu ćwierćfinałowym, jeśli Brazylia awansuje do tego etapu.
 58 min.
Guillermo Ochoa wybronił silny strzał zmierzający prosto w okienko jego bramki!
 58 min.
PAULINHO!!! Broni OCHOA!!!! Jak on to zrobił!?
 56 min.
Posiadanie piłki 52 do 48 na korzyść Brazylii. Obserwujemy bardzo wyrównany mecz.
 55 min.
Trener Meksyku nie czeka. Wprowadza na boisko
Giovaniego dos Santosa. Z boiska zszedł obrońca Edson Alvarez.
 54 min.
Willian przebiegł pół boiska, mijając rywali jak tyczki na treningu. Herrera musiał powstrzymywać go faulem. Żółta kartka!
 53 min.
Thiago Silva wślizgiem w polu karnym czysto odebrał piłkę Veli. Doskonała interwencja.
 52 min.
Meksykanie rzucili się do odrabiania strat! Dwa rzuty rożne w ciągu kilku minut! Groźne akcje Meksyku!
 50 min.
Neymar wykończył piękną akcję kolegów. Dogrywał Willian, który dynamicznym sprintem zostawił obrońców z Meksyku daleko w tyle.
 50 min.
GOOOOOOOOL!!!!!
 49 min.
GALLARDO! Ponad bramką. To powinien być celny strzał.
 49 min.
Sprytne podanie do Neymara, ale gwiazdor PSG nie opanował piłki! Rusza kontra Meksyku!
 49 min.
Thiago Silva genialnie wypuścił Fagnera, ale jego dośrodkowanie wybite na kolejny rzut rożny!
 48 min.
Tym razem za mocno Neymar.
 47 min.
COUTINHO!!! Ochoa sparował jego strzał na rzut rożny!
 46 min.
Neymar ograł Layuna, ale w drugiej fazie tej akcji zablokował strzał i rzut rożny. Krótko rozegrali Brazylijczycy.
 46 min.
Gabriej Jesus mimo asysty obrońcy zdołał się odwrócić przodem do bramki, jednak jego strzał zablokowany przez przeciwnika.
 46 min.
ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ!

Trudów pierwszej połowy nie wytrzymał Rafael Marquez, którego po przerwie zmienił Miguel Layun.

Z zakończenia pierwszej połowy najbardziej zadowolony może być piłkarz reprezentacji Brazylii - Fagner. Carlos Vela zamienił ten mecz w koszmar dla bocznego obrońcy.

Po ponad 20 minutach szalonych ataków Meksyku, Brazylijczycy zdołali uspokoić grę i odzyskali inicjatywę w tym meczu. Obie drużyny nie oszczędzają sił fundują nam wspaniałe, dynamiczne widowisko. Brakuje jedynie bramek.
 45 min.
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!
 44 min.
Lozano minął Fagnera, ale zwlekał z podaniem. Ostatecznie z tej akcji Meksyku nic nie wyszło.
 43 min.
Próba długiego podania do napastnika, ale przed własne pole karne wybiega Ochoa. Bramkarze przypomnieli kibicom o swojej obecności.
 43 min.
Nic z tego. Futbolówkę łapie Alisson.
 42 min.
Rzut wolny dla Meksyku. Będzie dośrodkowanie w pole karne.
 42 min.
Carlos Vela faulowany przez Filipe Luisa! Żółta kartka dla Brazylijczyka!
 41 min.
Neymar na prawej stronie boiska rozegrał piłkę z kolegami. Kolejny rzut rożny dla Brazylii. "Canarinhos" dominują w tej części spotkania.
 40 min.
Brazylijczycy bliscy straty przed własnym polem karnym! Casemiro ratuje jednak sytuację. Meksykanie pokazują, że za wysoko podnosił nogę. Sędzia nie gwiżdże.
 39 min.
Neymar! Niecelnie...
 38 min.
Rzut wolny dla Brazylii wykonywany będzie z dobrej odległości do strzału. Przy piłce Neymar i Filipe Luis.
 37 min.
Neymar leży na murawie. Pierwsza żółta kartka! Brzydko faulował Edson Alvarez.
 37 min.
COUTINHO! Jego strzał blokuje Hugo Ayala Castro!
 36 min.
I po drugiej stronie boiska faulowany Willian.
 36 min.
Kolejny faul na Neymarze.
 35 min.
Fagner musiał faulować przeciwnika. Sędzia pokazuje, że kolejne przewinienie zostanie ukarane żółtą kartką.
 34 min.
Gęsto w polu karnym Meksyku, ale obrońcy radzą sobie z wybiciem tej piłki. Do końca pierwszej połowy jeszcze tylko 10 minut.
 33 min.
Rzut rożny dla Brazylii. Wcześniej zablokowany strzał Coutinho.
 32 min.
JESUS!! Broni Ochoa! Dobitka Coutinho! Źle trafił! Znakomita akcja Brazylijczyków, genialne przepuszczenie piłki całkowicie zmyliło obrońców Meksyku.
 31 min.
Willian znów próbuje, znowu blokowany przez trzech przeciwników. Kryją go szczelniej niż Neymara.
 30 min.
Za mocne zagranie do Lozano. Miranda bez problemu przyblokował skrzydłowego Meksyku i pozwolił piłce opuścić boisko.
 29 min.
Edson Alvarez dobrze poradził sobie z Neymarem, nie dał się minąć rozpędzonemu Brazylijczykowi. Co ważniejsze, nie musiał uciekać się do faulu.
 28 min.
Chicharito do Veli, ten decyduje się na strzał lewą nogą! Piłka daleko od bramki Alissona Beckera.
 27 min.
Vela znów swobodnie przedzierał się lewą strona, ale na pomoc Fagnerowi ruszyli Willian i Paulinho. Koledzy zrozumieli, że muszą pomóc prawemu obrońcy.
 26 min.
I znów zapachniało golem! Ochoa musiał piąstkować piłkę, Coutinho pospieszył z dobitką. Wyjątkowo niecelną jak na tego zawodnika.
 25 min.
Rzut wolny dla Brazylii. Piłka będzie dośrodkowywana w pole karne Meksyku!
 25 min.
Wreszcie dobra akcja Brazylii!! Neymar okiwał kilku obrońców, jego podanie zablokował dopiero bramkarz Guillermo Ochoa!!
 24 min.
Sztuczka Gabriela Jesusa wystarczyła do oszukania Salcedo.
 23 min.
Znów prosta strata Brazylijczyków. Wciąż sprawiają wrażenie ospałych i zdezorientowanych.
 22 min.
Przy poprzednim zagraniu Veli znów nie popisał się Fagner. Meksykanie na lewej stronie czują się jak u siebie. Równie dobrze mogłoby tam nie być żadnego obrońcy.
 21 min.
Vela idealnie dograł do kolegi, ale ze strzałem zbyt długo zwlekał Hector Herrera! To była stuprocentowa sytuacja!
 19 min.
Brazylijczycy mają niewielką przewagę w posiadaniu piłki. 54 do 46 proc. Kompletnie nie widać jednak tego w meczu. Można odnieść wrażenie, że atakują wyłącznie Meksykanie.
 18 min.
Kontratak Brazylijczyków zablokowany przez Salcedo. Casemiro dobrze dostrzegł wybiegającego na pozycję kolegę, ale dograł za słabo.
 17 min.
Filipe Luis w ostatniej chwili zablokował strzał! Gorąco pod bramką Alissona!
 16 min.
Willian dośrodkowywał z prawej strony! Zablokowany i rzut rożny.
 15 min.
Za nami pierwszy kwadrans tego dynamicznego meczu. Czy Meksyk wytrzyma tempo spotkania? Brazylia w końcu musi odzyskać inicjatywę.
 14 min.
Lozano bez trudu minął Filipe Luisa, ale odrobinę za mocno podał do Chicharito! Brazylia musi się obudzić!
 13 min.
Casemiro uspokoił grę, odgrywając do tyłu. Na trybunach rozległo się buczenie i gwizdy, ale Brazylijczykom potrzebna była chwila oddechu. Przeciwnicy wyraźnie zaskoczyli ich w pierwszych minutach tego spotkania.
 12 min.
Vela dobrze dogrywał w pole karne Brazylii! Obrońcy nie dotknęli nawet tej piłki! Kolega z zespołu nie był w stanie jednak oddać strzału. Meksyk blisko zdobycia gola!
 11 min.
Miranda z trudem blokuje rajd Javiera Hernandeza. Pomaga mu Thiago Silva. Kolejna groźna akcja po stronie Meksyku.
 10 min.
Rozpędzony Willian wbiegł między trzech obrońców, piłkę odebrał mu Guardado.
 9 min.
Hirving Lozano wściekły na sędziego. Meksykanin jest przekonany, że nie faulował przeciwnika.
 9 min.
Chicharito i pusta bramka!! Ale Meksykanin faulował bramkarza Brazylii Alissona. Gwizdek sędziego przerywa akcję.
 8 min.
Fagner bezlitośnie ogrywany przez przeciwników. Lewa strona Meksyku funkcjonuje dziś bez zarzutu. Brazylijski obrońca będzie miał sporo problemów.
 7 min.
I znów faul na Neymarze. Hector Herrera nieprzepisowo powstrzymywał gwiazdora "Canarinhos".
 6 min.
Tym razem dobry pressing Neymara. Meksykanie gubią piłkę.
 5 min.
Naciskany Casemiro musiał zagrywać do bramkarza. Pressing Meksykanów nie zostawia Brazylijczykom czasu i miejsca na spokojne rozegranie.
 4 min.
NEYMAR! Potężny strzał w środek bramki. Broni Ochoa, parując uderzenie na swoją lewą stronę.
 3 min.
Neymar faulowany pada na murawę. W oparciu o dotychczasowe mecze możemy przypuszczać, że będzie to dziś częsty widok.
 2 min.
Willian świetnie obronił się przed presją Meksykanów i zagrał do Fagnera na prawą stronę. Boczny obrońca powstrzymywany faulem.
 2 min.
I kolejny atak Meksykanów! Pierwszy strzał blokuje Thiago Silva, kolejny Miranda! Pierwsza groźna sytuacja w tym meczu i rzut rożny!
 1 min.
Szarżę Guardado powstrzymuje Fagner. Meksyk nawet bez rzutu rożnego.
 1 min.
ZACZĘLI!

Wysłuchaliśmy już hymnów obu drużyn. Za chwilę zaczynamy pierwszy dzisiejszy mecz!