Maryna Gąsienica-Daniel tym razem nie powalczyła o wysoką lokatę. Szwajcarka ze złotem w supergigancie

Maryna Gąsienica-Daniel tym razem nie powalczyła o wysoką lokatę. Szwajcarka ze złotem w supergigancie

Maryna Gąsienica-Daniel
Maryna Gąsienica-Daniel Źródło:Newspix.pl / EXPA
Maryna Gąsienica-Daniel odpuściła start w slalomie, koncentrując się na przygotowaniach do supergiganta. Nie jest to koronna konkurencja Polki, która nie była w stanie nawiązać rywalizacji z czołowymi zawodniczkami.

Maryna Gąsienica-Daniel rywalizację na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie rozpoczęła od startu w slalomie gigancie. Polka po pierwszym przejeździe zajmowała 11. miejsce, ale dzięki świetnemu drugiemu występowi, w którym uzyskała czwarty czas, awansowała na ósmą lokatę. O wiele słabiej poszło jej w supergigancie, czyli konkurencji rozgrywanej w piątek 11 lutego.

Pekin 2022. Maryna Gąsienica-Dnaiel tym razem daleko

Gąsienica-Daniel nie specjalizuje się w supergigancie, przez co trudno było oczekiwać, by powalczyła o miejsce w czołowej dziesiątce. Tak też się stało, a niespełna 28-letnia zawodniczka przekroczyła linię mety z czasem 1:15.81. To pozwoliło jej na zajęcie 26. miejsca wśród 44 startujących.

Złoto zdobyła brązowa medalistka ze slalomu giganta, Lara Gut-Behrami. Druga była Mirjam Puchner, która dojechała ze stratą 0.22 sekundy do Szwajcarki, a podium uzupełniła Michelle Gisin. Po raz pierwszy na tegorocznych igrzyskach w Pekinie swój zjazd ukończyła Mikaela Shiffrin, która jednak zajęła dopiero 9. miejsce.