Remis w hitowym starciu La Liga. Barcelona i Atletico muszą podzielić się punktami

Remis w hitowym starciu La Liga. Barcelona i Atletico muszą podzielić się punktami

Clement Lenglet
Clement Lenglet Źródło: Newspix.pl / ZUMA
Barcelona remisuje z Atletico 0:0. To daje szansę Realowi Madryt na wyjście na prowadzenie w lidze.

Spotkanie pomiędzy Barceloną a Atletico Madryt miało ogromne znaczenie dla układu tabeli w hiszpańskiej La Lidze. Przed tym meczem Rojiblancos zajmowali pierwsze miejsce (76 punktów), dwa oczka przed Dumą Katalonii. Wygrana Atletico oddalała Barcelonę od pierwszego miejsca w tabeli na 5 punktów. Ewentualne zwycięstwo Blaugrany wysuwało ją na jednopunktowe prowadzenie. Remis, który ostatecznie padł, daje szansę wskoczenia na pierwsze miejsce Realowi Madryt, który swój mecz tej kolejki rozegra w niedzielę 9 maja.

Przez pierwsze 20 minut Barcelona mogła pochwalić się 70-procentowym posiadaniem piłki, ale to Atletico stworzyło więcej groźnych sytuacji pod bramką przeciwnika, ponieważ zdołało wykreować trzy sytuacje i oddać dwa celne strzały na bramkę. Mecz nie zachwycał. W pół godziny obie drużyny popełniły w sumie 12 fauli. Sędzia zmuszony był często przerywać grę, przez co sprawiała ona wrażenie braku płynności.

W 41. minucie wspaniałą indywidualną akcją popisał się Leo Messi. Rozpędzony Argentyńczyk minął z prawej strony boiska rywali, zgubił trzech obrońców przed polem karnym i oddał świetny strzał w lewą stronę bramki. Na nieszczęście kibiców Blaugrany wyśmienitym refleksem popisał się bramkarz Atletico, Jan Oblak i wynik nie uległ zmianie. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Bez bramek na Camp Nou

Na początku drugiej połowy większe zaangażowanie było widoczne po stronie Atletico Madryt. Barcelona prezentowała bardzo ostrożny i przewidywalny styl. Później obraz gry zaczął się zmieniać. Blaugrana zaczęła stwarzać więcej sytuacji bramkowych niż wcześniej, ale Rojiblancos dobrze prezentowali się w obronie. Żadna z drużyn nie była jednak w stanie wykorzystać okazji, które kreowała i całe spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0.