Wielki wyczyn Kyliana Mbappe. Zapisał się w historii mundiali

Wielki wyczyn Kyliana Mbappe. Zapisał się w historii mundiali

Kylian Mbappe
Kylian Mbappe Źródło:PAP/EPA / Ronald Wittek
Reprezentacja Francji przegrała w finale mistrzostw świata z Argentyną w rzutach karnych 2:4 (3:3). Bohaterem spotkania został Kylian Mbappe, który, mimo że nie obronił tytułu, dokonał wyjątkowego czynu.

„Kylian Mbappe jest wielki”, „Kylian Mbappe jest szalony”, „Kylian Mbappe jest niesamowity” – m.in. takie określenia padają w mediach społecznościowych po zakończonym finale mistrzostw świata w Katarze. Co prawda Francuzi nie odnieśli zwycięstwa i nie udało im się obronić mistrzowskiego tytułu, ale 23-letni gwiazdor nie może mówić, że to był zły mecz w jego wykonaniu. Poza faktem, że to dzięki niemu doszło do dogrywki i rzutów karnych, to jeszcze na stałe zapisał się na kartach historii.

Kylian Mbappe królem strzelców mistrzostw świata

rozegrał znakomity turniej. nie zakończyły się dla niego tak, jakby tego oczekiwał, jednak było bardzo blisko zwycięstwa. W rzutach karnych lepsza okazała się Argentyna i to oni zdobyli trzeci Puchar Świata.

23-letni Francuz zdobył w turnieju 8 goli, do których dołożył 2 asysty. Ten wyczyn czyni go najlepszym strzelcem mistrzostw świata w Katarze. W finale był zdecydowanie najjaśniejszym punktem na boisku, choć do 80. minuty Francja przegrywała 2:0.

Kylian Mbappe przeszedł do historii mistrzostw świata

Napastnik Les Bleus zdobył hattricka w finale i dokonał tego jako drugi piłkarz w historii. Pierwszym był Geoff Hurst, który w decydującym starciu mistrzostw świata w 1966 roku zdobył trzy gole w meczu przeciwko RFN.

Ponadto występem w finale mundialu został najmłodszym zawodnikiem, który dwa razy z rzędu wystąpił w takim spotkaniu. Przebił byłego reprezentanta Brazylii Denilsona, który grał w finale mundiali 1998 i 2002.