Wisła Kraków dopełniła formalności. Pierwszoligowiec dalej liczy się w walce o europuchary

Wisła Kraków dopełniła formalności. Pierwszoligowiec dalej liczy się w walce o europuchary

Piłkarze Wisły Kraków i KF Llapi
Piłkarze Wisły Kraków i KF Llapi Źródło: Newspix.pl / Szczepan Janus
Wisła Kraków awansowała do II rundy eliminacji Ligi Europy. Po zwycięstwie w Polsce, „Biała Gwiazda” wygrała także na wyjeździe z kosowskim KF Llapi. Teraz czeka na nią trudniejszy rywal.

Wisła Kraków pewnie rozpoczęła eliminacje Ligi Europy. Reprezentant drugiego szczebla rozgrywkowego w Polsce wygrał u siebie z kosowskim KF Llapi 2:0. W rewanżu dopełnił formalności, wygrywając 2:1 po bramkach Angela Rodado i Janisa Kiakosa. Piłkarze Kazimierza Moskala mogą szykować się na start sezonu ligowego i II rundę kwalifikacji.

Fizyczna walka w Kosowie

Spotkanie rozpoczęło się od sporej inicjatywy gospodarzy. Wiedzieli, że muszą od pierwszych minut napierać i szukać okazji do odrobienia strat. Zamiast skutecznych strzałów były tylko wyrazy frustracji po gwizdkach sędziego. Ten nie chciał się nabrać na próby wyłudzenia rzutu karnego. Z kolei Wiślacy pomimo dwubramkowej przewagi szukali dodatkowego gola. W 16. Minucie nawet go strzelili za sprawą Oliviera Sukiennickiego, lecz jak pokazał VAR, piłkarz krakowian był na spalonym.

Kilka chwil później dobrą interwencją popisał się Czyczkan po strzale Gashijaniego. W drugiej części połowy w Llapi bezskutecznie szukało szans na bramkę. Nie brakowało mocnych starć, przez co sędzia musiał na bieżąco reagować. Na przerwę piłkarze obu zespołów schodzili przy remisie 0:0.

KF Llapi nie wyszarpało remisu w rewanżu

Druga połowa rozpoczęła się mniej więcej tak jak toczyła się gra kilkanaście minut wcześniej. Obie ekipy grały szybko, ale i fizycznie. Przełom nastąpił w 58. minucie. Jaroch dobrze środkował w pole karne, a Hiszpan wykończył akcję pewnym strzałem głową. Wiślacy nadal trzymali wysoki poziom, podczas gdy z biegiem minut zespół z Kosowa zdawał się być coraz bardziej zrezygnowany.

Nieoczekiwanie jednak udało im się wyrównać wynik. Tahiri otrzymał podanie i w polu karnym obrócił się o 180 stopni. W ułamku sekundy uderzył na tyle mocno, że bramkarz Wisły nie mógł nic zdziałać. Gracze Llapi nie poszli jednak za ciosem. Znów inicjatywa należała do Wisły, która chciała zakończyć mecz zwycięstwem. Tak też się stało, bo w 90. minucie dobrymi zagraniami popisał się Kiakos. Grek najpierw okiwał rywali, a później płaskim strzałem pokonał bramkarza gospodarzy.

Wisła Kraków zagra z Rapidem Wiedeń w eliminacjach Ligi Europy

W kolejnej fazie eliminacji Ligi Europy Wisła Kraków zagra z Rapidem Wiedeń. Mecze II rundy kwalifikacji Ligi Europy wyznaczono wstępnie na 25 lipca i 1 sierpnia”.Biała Gwiazda” będzie gospodarzem pierwszego spotkania.

KF Llapi – Wisła Kraków 1:2 (0:0)

Bramki: Tahiri 74’ – Rodado 58’, Kiakos 90'