El. Euro 2016: Sensacyjna porażka Hiszpanów. Słowakom pomógł Casillas

Iker Casillas (fot. EXPA/ Alterphotos/ Acero / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Słowacja wygrała z  Hiszpanią 2:1 w czwartkowym meczu eliminacji mistrzostw Europy. Jednym z winowajców porażki drużyny Vicente del Bosque był Iker Casillas, który zanotował fatalną interwencję po strzale z rzutu wolnego.
Nasi sąsiedzi prowadzili od 17. minuty. Juraj Kucka uderzył z rzut wolnego prosto w Casillasa, ale piłka w ostatnim momencie zmieniła tor lotu i kompletnie zaskoczyła bramkarza Realu Madryt. Hiszpanie mieli ogromną przewagę w drugiej połowie, jednak udokumentowali ją dopiero w 82. minucie. Na listę strzelców w ekipie Vicente del Bosque wpisał się Paco Alcacer. Radośćbyłych mistrzów świata nie trwała długo. W końcówce Miroslav Stoch popisał się skutecznym uderzeniem głową, po którym Casillas po raz kolejny musiał wyciągać piłkę z siatki.

Liderem grupy C jest obecnie Słowacja. Hiszpanie zajmują drugie miejsce. W pozostałych meczach w tej grupie Białoruś przegrała z Ukrainą 0:2, a Macedonia wygrała z Luksemburgiem 3:2.