Mecz Radomiak Radom – Piast Gliwice odwołany. Co jest powodem takiej decyzji?

Mecz Radomiak Radom – Piast Gliwice odwołany. Co jest powodem takiej decyzji?

Michał Chrapek
Michał ChrapekŹródło:Newspix.pl / PressFocus
Mecz 17. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Radomiakiem Radom a Piastem Gliwice został odwołany. Spotkanie miało odbyć się 5 grudnia, ale zgodnie z zaleceniami PZPN zdecydowano się na zmianę terminu.

Piast Gliwice po remisie i dwóch porażkach w końcu wygrał spotkanie 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Podopieczni Waldemara Fornalika wygrali spotkanie 2:1, mimo że do przerwy przegrywali. Odrabianie strat rozpoczął na samym starcie drugiej połowy Jakub Czerwiński, a pełnię szczęścia zapewnił w 71. minucie Patryk Sokołowski.

Radomiak Radom natomiast się nie zatrzymuje. Ostatnie pięć spotkań beniaminka to pięć zwycięstw. Piłkarze Dariusza Banasika na pewno żałują, że będąc w takim „gazie” i zajmując wysoką piątą pozycję w tabeli Ekstraklasy, nie będą mogli zmierzyć się z Piastem Gliwice na własnym stadionie.

Ekstraklasa 2021/22. Mecz Radomiaka z Piastem Gliwice został odwołany

Ekstraklasa poinformowała na swoim Twitterze, że mecz Radomiaka Radom z Piastem Gliwice został odwołany. Zmiana planów ligowych wiąże się z sytuacją epidemiczną w zespole gości. „Zgodnie z art. 10.2. Regulaminu Rozgrywek Piłkarskich o Mistrzostwo Ekstraklasy na sezon 2021/2022, Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy S.A., w porozumieniu z podmiotem posiadającym licencję nadawcy, wyznaczy rozegranie meczu na inny dzień; termin zostanie ustalony odrębnie” – poinformowała polska liga.

Podano dodatkową informację, która zapewnia, że wszystkie zakupione bilety na to spotkanie zachowają swoją ważność. Radomiak Radom z Piastem Gliwice mierzyli się ostatni raz ze sobą w 2006 roku, w ramach 31. kolejki FORTUNA 1. Ligi. Na stadionie w Gliwicach padł wtedy remis 2:2.