Niebezpieczne zderzenie w meczu Ekstraklasy. Piłkarze nie zagra do końca sezonu

Niebezpieczne zderzenie w meczu Ekstraklasy. Piłkarze nie zagra do końca sezonu

Koki Hinokio (z prawej)
Koki Hinokio (z prawej) Źródło: Newspix.pl / Łukasz Skwiot/ Cyfrasport
Zagłębie Lubin w ostatnim meczu Ekstraklasy ograło Stal Mielec, ale Miedziowi po tym spotkaniu i tak mają powód do zmartwień. Groźnego urazu doznał Koki Hinokio, który nie zagra do końca sezonu. Klub poinformował o tym w komunikacie, do którego dołączono nagranie ukazujące, w jakich okolicznościach 21-latek został kontuzjowany.

Zagłębie Lubin w meczu 28. kolejki Ekstraklasy pokonało na własnym stadionie Stal Mielec. Wprawdzie w 56. minucie wynik spotkania otworzył Oskar Zawada, ale dzięki dwóm trafieniom Martina Doleżala i bramce Erika Daniela gospodarze wygrali 3:1 i zainkasowali cenne trzy punkty.

Ekstraklasa. Groźny uraz gracza Zagłębia Lubin

Ozdobą spotkania był wspomniany gol Daniela, który w 79. minucie wykorzystał błąd Rafała Strączka, który postanowił wyjść z szesnastki i precyzyjnym uderzeniem z kilkudziesięciu metrów wpisał się na listę strzelców. Zanim jednak piłka wylądowała w siatce, Strączek zderzył się z Kokim Hinokio, który padł na murawę i przez długi czas się z niej nie podnosił.

Po kilku minutach Japończyk opuścił boisku, a na murawie zastąpił to Tomasz Pieńko. Przeprowadzone później badania wykazały, że 21-latek doznał złamania obojczyka. „Oznacza to, że Koki będzie wykluczony z gry przez przynajmniej kilka najbliższych tygodni i na pewno nie zagra już w bieżącym sezonie PKO BP Ekstraklasy” – przekazało Zagłębie, które do krótkiego komunikatu dołączyło nagranie przedstawiające zderzenie bramkarza Stali z pomocnikiem Miedziowych.

Ekstraklasa. Zagłębie broni się przed spadkiem

Mecz ze Stalą Mielec był dla Zagłębia Lubin o tyle istotny, że podopieczni x bronią się przed spadkiem. Miedziowi przed 29. kolejką Ekstraklasy zajmują 15. miejsce w ligowej tabeli z trzema punktami przewagi nad strefą spadkową. Tak nikłe różnice oznaczają, że każda strata "oczek", szczególnie z drużynami z dolnej części stawki, może skutkować pożegnaniem się po tym sezonie z najwyższą klasą rozgrywkową.