Dramat w meczu Cadiz FC – FC Barcelona. Lekarze walczyli o życie kibica

Dramat w meczu Cadiz FC – FC Barcelona. Lekarze walczyli o życie kibica

Cadiz FC – FC Barcelona
Cadiz FC – FC Barcelona Źródło:PAP/EPA / Roman Rios
W 82. minucie spotkania Cadiz FC – FC Barcelona doszło do dramatycznego zdarzenia. Jeden z kibiców na trybunie zasłabł i zaczęła się akcja ratunkowa. Po około godzinnej walce o życie sympatyka gospodarzy piłkarze mogli wznowić grę.

W 82 minucie przy wyniku 2:0 sędzia przerwał mecz Cadiz FC – FC Barcelona. Jak się później okazało, jeden z kibiców zasłabł, a na pomoc ruszyli lekarz drużyny gospodarzy i bramkarz Ledesma, który wziął defibrylator i podał medykom na trybuny.

Zasłabnięcie kibica na meczu Cadiz – Barcelona

Mecz Cadiz FC — FC Barcelona. Araujo modlił się o życie kibica

Ten mecz został przerwany, ale nie zakończony, czyli piłkarze musieli oczekiwać, na zakończenie akcji ratunkowej, by wznowić to spotkanie. Fotoreporterzy wyłapali moment, kiedy Ronald Araujo modlił się za kibica, który walczy o życie na trybunach.

W trakcie walki o życie kibica Cadiz inni kibice będący na trybunach zostali poproszeni o opuszczenie tego miejsca, a chwilę później, ten został wyniesiony na noszach ze stadionu, a lekarze wrócili do szatni. Nie wiadomo, w jakim jest stanie, ale komentatorzy podali informację, że został przewieziony do szpitala. Akcja ratunkowa trwała niecałą godzinę. Po tym czasie piłkarze wrócili na murawę na krótką rozgrzewkę przed wznowieniem gry.

Robert Lewandowski zdobył bramkę w meczu z Cadiz FC

Mecz Cadiz FC — FC Barcelona rozpoczął się o godz. 18:30. Duma Katalonii wyszła na ten mecz w dość rezerwowym składzie, bo na ławce zaczęli Pedri i Robert Lewandowski. Pierwsza połowa była pod dyktando Blaugrany, ale piłkarze z Katalonii nie stworzyli sobie zbyt wielu okazji. Kibice bramki zobaczyli dopiero w drugiej połowie spotkania, kiedy najpierw na listę strzelców wpisał się Frenkie de Jong, który umieścił piłkę do pustej bramki. A w 64. minucie Robert Lewandowski, który wszedł na murawę był najczujniejszy w polu karnym Cadiz i z dwóch metrów na wślizgu podwyższył prowadzenie.