Jakub Moder wrócił do gry po ciężkiej kontuzji. Półgodzinny występ Polaka

Jakub Moder
Jakub Moder Źródło:Newspix.pl / ZUMA
Jakub Moder nie może zaliczyć ostatnich kilkunastu miesięcy do udanych pod względem sportowym. Po ciężkiej kontuzji więzadła krzyżowego piłkarz Brighton & Hove Albion FC potrzebował wiele czasu, by znów móc wybiec na boisko. Pierwszy występ pomocnika w Premier League 2 trwał nieco ponad pół godziny.

Przez ostatnie kilkanaście miesięcy Jakub Moder mógł tylko przyglądać się grze kolegów z Brighton i reprezentacji Polski wyłączenie z trybun lub sprzed telewizora. Pomocnik w kwietniu 2022 roku w meczu z Norwich zerwał więzadło krzyżowe, co wiązało się z długą przerwą. Choć początkowo mówiło się o tym, że były piłkarz Lecha Poznań wróci na mundial w Katarze, to ostatecznie przerwa okazała się znacznie dłuższa.

Jakub Moder wrócił do gry po ciężkiej kontuzji

Urodzony w Szczecinku 24-latek stracił cały sezon ligowy 2022/2023, a także początek rozgrywek 2023/2024. Przez to nie miał okazji popracować nawet chwili z byłym selekcjonerem Biało-Czerwonych, Fernando Santosem. Powrót na boisko co rusz się przedłużał, przez co część kibiców nieśledząca na co dzień uważnie piłki nożnej mogła zapomnieć o Moderze.

Najpierw we wrześniu Moder znów rozpoczął treningi z zespołem, a w miniony weekend, po 575 dniach przerwy piłkarz znów w pojawił się na boisku. Pierwszy mecz po przerwie nie rozegrał jednak w podstawowym zespole prowadzonym przez Roberto De Zerbiego, a w drużynie do lat 21 rywalizującej w Premier League 2. Pomocnik spędził 32 minuty w starciu z Arsenalem U21. Krótki występ był z góry zaplanowany. Brighton troszczy się o prawidłowy powrót do formy Modera, przez co obawiali się o jego stan zdrowia.

Mecz młodzieżowych ekip (będącymi niejako rezerwami pierwszych drużyn) Brighton i Arsenalu zakończył się zwycięstwem rywali ekipy Modera 6:3.

Kariera Jakuba Modera

Jakub Moder trafił do Brighton z Lecha Poznań w 2020 roku, lecz od razu został wypożyczony na kilka miesięcy z powrotem do Kolejorza. Dla „Mew” do tej pory 40 spotkań. W  zagrał 20 razy, zdobywając dwie bramki.