Terminarz mundialu 2022 w Katarze. Kiedy reprezentacja Polski gra kolejny mecz?

Terminarz mundialu 2022 w Katarze. Kiedy reprezentacja Polski gra kolejny mecz?

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski Źródło:PAP/EPA / Ronald Wittek
Reprezentacja Polski w drugim meczu grupowym na mundialu w Katarze pokonała Arabię Saudyjską i pozostaje w grze o awans do fazy pucharowej. Przypominamy terminarz mistrzostw świata z uwzględnieniem, kiedy Biało-Czerwoni grają kolejny mecz.

Reprezentacja Polski w swoim pierwszym meczu na  bezbramkowo zremisowała z Meksykiem. W drugiej kolejce fazy grupowej Biało-Czerwoni zmierzyli się z kolei z Arabią Saudyjską, która wcześniej sensacyjnie ograła Argentynę.

Polska – Arabia Saudyjska. Biało-Czerwoni górą

Od początku spotkania to podopieczni Herve Renarda dyktowali warunki gry i lepiej prezentowali się na boisku. Podopieczni Czesława Michniewicza mieli problem z przejęciem inicjatywy i dali się zdominować w środkowej strefie, przez co nie byli w stanie przedostać się pod pole karne rywala.

To zmieniło się w 39. minucie, kiedy to Lewandowski przyjął piłkę w polu karnym i wyłożył ją do Zielińskiego, który mocnym strzałem pod poprzeczkę otworzył wynik spotkania. Jeszcze przed przerwą rywale byli blisko wyrównania, ale Szczęsny najpierw obronił uderzenie Al-Dawsariego z rzutu karnego, a po chwili poradził sobie z dobitką.

Po przerwie Saudyjczycy ruszyli do ataków, spychając do defensywy. Ci cierpliwie czekali na okazję do podwyższenia prowadzenia, co przyniosło efekt w 82. minucie. Błąd jednego z defensorów wykorzystał Lewandowski, który wygrał następnie pojedynek sam na sam z bramkarzem i wpakował piłkę do siatki. Polacy wygrali 2:0 i w meczu z Argentyną zagrają o awans do fazy pucharowej.