Lider kadry nie ukrywał wściekłości po meczu z Austrią. Odwołał się do wsparcia kibiców

Lider kadry nie ukrywał wściekłości po meczu z Austrią. Odwołał się do wsparcia kibiców

Reprezentant Polski Piotr Zieliński (z prawej)
Reprezentant Polski Piotr Zieliński (z prawej) Źródło:PAP / Robert Ghement
Reprezentacja Polski przegrała drugi mecz na Euro 2024. Po spotkaniu z Austrią Piotr Zieliński nie gryzł się w język. „Pierwsze 15 minut sobie biegaliśmy” – podsumował kapitan kadry.

Polscy piłkarze przegrali drugi mecz na Euro 2024. Porażka z Austrią 1:3 maksymalnie skomplikowali sobie szansę na wyjście z grupy. Na nic zdała się bramka Krzysztofa Piątka, gdy dla rywali trafiali Trauner, Baumgartner i Arnautović (po rzucie karnym). Polacy schodzili do szatni w wisielczym humorze, wiedząc, że sukces na niemieckim turnieju należy upatrywać w kategoriach cudu.

Piotr Zieliński podsumował mecz z Francją

Spotkanie nie rozpoczęło się dobrze dla Biało-Czerwonych. Austriacy szybko pokazali, że są skuteczną drużyną za sprawą główki Traunera. Pod nieobecność Roberta Lewandowskiego (pojawił się w drugiej połowie) linię ataku tworzyli Adam Buksa i Krzysztof Piątek. Wydawało się, że ten drugi natchnie cały zespół do walki swoim golem. Finalnie tylko na tyle było Polaków stać jeśli chodzi o bramki.

W drugiej połowie Austriacy wykorzystali sytuację, a także rzut karny. Zwycięstwo daje im duży komfort, prawdopodobnie także awans. Po spotkaniu Piotr Zieliński nie ukrywał złości z powodu złego początku. Kapitan kadry czuł żal z powodu porażki, gdyż czuł doping tysięcy fanów na trybunach Stadionu Olimpijskiego oraz przed telewizorami.

– Źle weszliśmy w mecz. Pierwsze 15 minut sobie biegaliśmy, nawet nie przeszkadzaliśmy. Dostaliśmy gonga, później lepiej ta gra wyglądała – powiedział Zieliński dla TVP Sport. – Mówimy sobie w szatni, że wychodzimy, ostro ruszamy, ale nic nie ruszyliśmy. Później to oni znowu strzelili gola, cofnęli się i było ciężko – dodał były gracz Napoli.

– Chcieliśmy wygrać dla nas samych, dla Polaków. Zobaczmy co tu się działo. Ilu Polaków było z nami tutaj, przed telewizorami, wszędzie. Niestety, znowu się nie udało – podsumował zawiedziony pomocnik.

Polacy zagrają z Francją na Euro 2024

Polacy bacznie będą przyglądać się spotkaniu Holandia – Francja. Korzystny wynik da szansę Biało-Czerwonym myśleć o wyjściu z grupy pod warunkiem pokonania Trójkolorowych. Starcie z wicemistrzami świata odbędzie się 25 czerwca o godzinie 18:00 w Dortmundzie.

Kontrowersje wokół Roberta Lewandowskiego. „Szybciej biegają w okręgówce”