NA ŻYWO: The New Saints FC - Legia Warszawa

NA ŻYWO: The New Saints FC - Legia Warszawa

Marek Saganowski (fot. MAREK ZIELINSKI / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Legia Warszawa pokonała walijski zespół The New Saints FC 3:1 i jest blisko awansu do trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Wynik meczu otworzył Fraughan, ale później strzelali już tylko Legioniści: Kucharczyk, Saganowski i Kosecki.
 90+4 min.
Koniec meczu. Druga połowa zadowalająca, o pierwszej zapomnijmy. Legia wygrywa z The New Saints 3:1 i jest blisko awansu do trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów.
 90+3 min.
Żółta kartka dla Żyry.
 90+1 min.
Kucharczyk świetnie ograł obrońcę i ruszył w 50-metrowy rajd. Wpadł z piłką w pole karne i zamiast podać do świetnie ustawionego Dwaliszwilego... huknął ponad bramką. Wściekły Gruzin kopnął w słupek i dosadnie powiedział Kucharczykowi co myśli o jego zachowaniu.
 90 min.
Sędzia dolicza trzy minuty.
 89 min.
Żyro też szuka gola. Strzela z podobnego dystansu co Kosecki, ale obok bramki.
 88 min.
KUCHARCZYK! Świetnym dryblingiem minął dwóch rywali i mocno wbił piłkę przed bramkę. Jeden z gospodarzy wybił ją.
 85 min.
Warszawianie całkowicie panują nad sytuacją na boisku. Zawodnikom The New Saints chyba po prostu odcięło prąd.
 82 min.
SAGANOWSKI! Świetne uderzenie z woleja z sytuacyjnej piłki. Huknął lewą nogą, ale Harrison przeniósł piłkę nad poprzeczką.
 79 min.
Michał Żyro zmienia Jakuba Koseckiego.
 76 min.
Kwadrans do końca. Czy Legioniści zdobędą kolejną bramkę?
 74 min.
Akcję rozpoczął Rzeźniczak, który doskonale przerzucił piłkę na lewe skrzydło. Kosecki zszedł do środka i dokładnie z linii pola karnego huknął pod samą poprzeczkę.
 74 min.
GOOOOOOOOOOL! KOSECKI! ALEŻ BOMBA!
 73 min.
WILDE! Zastawił się w polu karnym, przyjął piłkę na klatkę piersiową, przerzucił ją nad sobą, obrócił się i uderzył z woleja! Tuż obok bramki. Rzeźniczak tylko się przyglądał.
 71 min.
Dwaliszwili szuka rzutu karnego. Znajduje tylko żółtą kartkę.
 71 min.
Dwadzieścia minut do końca. Legioniści niby prowadzą, ale mina trenera Urbana jest taka, że w szatni na pewno nie będzie zbyt przyjemnie.
 69 min.
I jeszcze dwa kornery dla Legionistów. Znowu bez większego zagrożenia.
 67 min.
Rzut rożny dla gości. Walijczycy wybijają piłkę za słabo, nabiega na nią Kosecki. Uderza z woleja prosto w jednego z rywali.
 65 min.
Finley zmienił zdobywcę gola, Fraughana.
 63 min.
Dwa rzuty rożne dla Legii pod rząd. Żadnego zagrożenia, Walijczycy dominują w powietrzu.
 61 min.
Saganowski wpada w pole karne. Oszukuje jednego obrońcę na zamach i uderza z ostrego kąta. Zostaje zablokowany.
 57 min.
Kucharczyk ma już gola i asystę! Wrzucił piłkę z autu w pole karne, a Saganowski - dość przypadkowo - uderzył głową. Piłka wpadła do siatki tuż przy dalszym słupku, gospodarze totalnie się pogubili.
 57 min.
GOOOOOOOOOOL! SAGANOWSKI!
 56 min.
Po krótkiej przepychance towarzyszącej faulowi na Koseckim Furman strzela prosto w mur z rzutu wolnego.
 53 min.
Żółta kartka dla Bakera. Sfaulował rozpędzonego Koseckiego. Inna sprawa, że gdyby jej nie zgubił piłki to nikt by go nie dogonił i mógłby strzelać z pola karnego.

52 min.
Gra się wyrównała. Legioniści po doskonałym początku drugiej połowy trochę wyhamowali. Ale gospodarze również nie błyszczą tak jak w pierwszej połowie.
 50 min.
Mecz zaczął się od nowa. Czekamy na kolejne bramki polskiej drużyny.
 47 min.
Kosecki ruszył z piłką z połowy boiska i podał w pole karne do rozpędzonego Kucharczyka. Ten wyprzedził obrońcę i pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali.
 47 min.
KUCHARCZYK! CO ZA WEJŚCIE SMOKA! 1:1!
 46 min.
Trener Urban nie czeka ze zmianami. Na boisku pojawili się Dominik Furman i Michał Kucharczyk. Zeszli Radović i Pinto.
 46 min.
Wracamy do gry.
 45 min.
Przerwa. Obrona dziurawa, atak nie istnieje, 0:1 to najniższy wymiar kary! Straszna gra mistrzów Polski z... amatorami z Walii.
 42 min.
SŁUPEK! Ależ gospodarze radzą sobie z Legionistami! Darlington wpada w pole karne, zgrabnym zwodem mija Wawrzyniaka i uderza na dalszy słupek. Trafia prosto w niego!
 41 min.
Znakomita gospodarzy! The New Saints oszukali obronę jednym podaniem. Wilde uderzył na dalszy słupek z pola karnego, ale Kuciak sobie poradził.
 38 min.
To mogła być bramka! Saganowski przejął piłkę skierowaną do bramkarza, ale wypchnięty pod linię końcową zagrał do Dwaliszwilego zbyt lekko.
 36 min.
Wojskowi uparcie krążą dookoła pola karnego gospodarzy, ale nie mają pomysłu na dostanie się pod bramkę. W końcu z dystansu uderza Pinto i... strzela prosto w trybuny.
 32 min.
Kosecki wpadł z piłką w pole karne. Niestety, zaplątał się między własne nogi.
 31 min.
Pół godziny za nami. Powiedzmy, że nie tak sobie to wyobrażaliśmy.
 28 min.
Dwa dośrodkowania pod rząd Legionistów. W powietrzu jednak lepiej sobie radzą Walijczycy.
 26 min.
Pinto dośrodkowuje z rzutu wolnego. Piłka jest za krótka, ale Vrdoljak uderza głową. Ponad poprzeczką.
 24 min.
Zaskakujący strzał Pinto z dystansu. Po ziemi, niezbyt mocno, ale celnie. Harrison broni.
 22 min.
Rzut wolny wykonany ponownie, kończy się faulem na Kuciaku.
 21 min.
Rzut wolny dla gospodarzy. Ostre dośrodkowanie i... sędzia każe powtórzyć stały fragment gry.
 17 min.
Zółta kartka dla Wilde'a.
 16 min.
Groźna kontra gospodarzy. Wawrzyniak przepuścił piłkę do Fraughana, ale na szczęście dopadł go w polu karnym i przerwał akcję.
 13 min.
Stracona bramka pobudziła warszawian. Ale póki co grają nieporadnie mistrzowie Polski.
 11 min.
Ależ nieporozumienie Legionistów! Krótkie rozegranie i strzał Fraughana z dystansu. Wawrzyniak wystawia nogę, ale... cofa ją i nie wybija piłki. Zaskoczony Kuciak daje się pokonać. Piłka po prostu się od niego odbija!
 11 min.
Korner dla The New Saints. Dośrodkowanie i... GOOOOOOOOOOOOL!
 9 min.
POPRZECZKA! Głową uderzał Saganowski... poza tym jest jednak spalony.
 8 min.
Korner dla Legionistów. Pinto dośrodkowuje do... szwagra. Dossa Junior przegrywa jednak pojedynek w powietrzu.
 6 min.
Legioniści próbują podaniami na własnej połowie wyciągnąć gospodarzy spod własnej bramki. Im się jednak nigdzie nie spieszy.
 5 min.
Rzut wolny dla Legii. Helio Pinto dogrywa piłkę - za krótko. Walijczycy wybijają.
 3 min.
Od początku zaznacza się przewaga gości. Walijczycy będą raczej czekali na wyjątkowe okazje.
 1 min.
Gramy.
 20:15
Oba zespoły są już na murawie. Kibiców Legii nie brakuje, "Wojskowi" wyjątkowo w czerwonych strojach.

The New Saints FC: Harrison - Mariott, Baker, K. Edwards, Spender - Seargeant, Darlington, A. Edwards - Mullan, Wilde, Fraughan

Znamy skład Legii Warszawa: Kuciak - Bereszyński, Rzeźniczak, Dossa Junior, Wawrzyniak - Pinto, Vrdoljak - Radović, Dwaliszwili, Kosecki - Saganowski
Pierwszy przeciwnik Legionistów na drodze do piłkarskiego nieba to mistrz ligi walijskiej. Brzmi dumnie, ale to tylko pozory. Co lepsze walijskie zespoły - takie jak Swansea czy Cardiff City - grają w angielskiej Premier League. Walijska liga bardziej przypomina rozgrywki amatorskie niż zawodowe. Zawodnicy The New Saints FC - wcześniej znani jako Llansantffraid FC i TNS Llansantffraid - z polskimi zespołami grali już trzykrotnie (w formie dwumeczów). Pięciokrotnie przegrali, udało im się osiągnąć tylko jeden remis.

Dwumecz z Walijczykami prawdopodobnie będzie więc dla "Wojskowych" tylko rozgrzewką przed kolejnymi rundami eliminacji i startem T-Mobile Ekstraklasy. Przed wylotem do Walii wszyscy jednak jak jeden mąż powtarzali: nie ma mowy o lekceważeniu przeciwnika. Miroslav Radović stwierdził nawet, że jego dzisiejsi rywale "nie są ogórkami".

Pierwszy gwizdek na stadionie we Wrexham o godzinie 20:15. Na trybunach większość będą stanowili... Polacy.