NA ŻYWO: FC Barcelona - Atletico Madryt

NA ŻYWO: FC Barcelona - Atletico Madryt

Kadr z meczu o Superpuchar Hiszpanii (fot. EXPA/ Alterphotos/ Acero / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
FC Barcelona zremisowała z Atletico Madryt 1:1 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów. Gości na prowadzenie wyprowadził Diego, a gola wyrównującego strzelił Neymar. Wynik bardziej cieszy gości, którym w rewanżu wystarczy tylko bezbramkowy remis.
 90+4 min.
Koniec! Barcelona próbowała do końca, ale zawodnicy Atletico przetrwali i wywożą z Camp Nou rewelacyjny dla nich wynik! W rewanżu awans da im nawet bezbramkowy remis.
 90+2 min.
Żółta kartka dla Sosy.
 90 min.
Sędzia dolicza 3 minuty.
 88 min.
Juanfran bez piłki fauluje Neymara. Ma już żółtą kartkę, ale sędzia pozwala mu dokończyć mecz.
 85 min.
NIESAMOWITY COURTOIS! JAK ON TO ZROBIŁ! Messi przymierza z rzutu wolnego! To jest TO uderzenie - piłka leci w samo okienko! A Courtois i tak broni! Belg jest niesamowity!
 84 min.
Atletico już się tylko broni. Czy podopieczni Diego Simeone wywiozą - jakby nie patrzeć - rewelacyjny wynik z Camp Nou?
 81 min.
Trybuny Camp Nou śpiewają hymn Barcelony. Tak głośno na Camp Nou jest naprawdę od święta.
 80 min.
Żółta kartka dla Diego. A Katalończycy napierają. 10 minut do końca, zdążą?
 77 min.
Rodriguez zmienia Turana.
 75 min.
Szalony napór na bramkę Courtoisa. Od kilku minut gospodarze strzelają, napierają, zamykają w szesnastce. Goście rozpaczliwie wybijają piłkę za piłkę.
 73 min.
Akcja Blaugrany. Xavi chce podać do Iniesty, ale trafia w sędziego! Atletico rusza z kontrą w przewadze, ale Mascherano niesamowitym wślizgiem kończy tę akcję.
 72 min.
Camp Nou niemal ruszyło się w posadach, taki zaczął się doping! Energię widać też w gospodarzach, goście nieco zagubieni.
 71 min.
Barcelona przejmuje piłkę na połowie rywala, Iniesta szybko gra piłkę w pole karne do Neymara - cóż to było za podanie, przecięło całą obronę! Brazylijczyk uderza na dalszy słupek, mamy remis!
 71 min.
GOOOOL! NEYMAR!
 70 min.
Sosa zmienia Villę.
 69 min.
Neymar faulowany przed polem karnym, ale w bocznej strefie boiska. Ciężko będzie stąd oddać strzał Messiemu. Argentyńczyk dośrodkowuje więc - ale strzały głową to nie jest gra gospodarzy.
 68 min.
Alexis zmienia Fabregasa.
 67 min.
Barcelona się spieszy. Ale Atletico radzi sobie doskonale.
 65 min.
Alves! Petarda z narożnika pola karnego! Futbolówka trafia jednak w... Messiego, który uderza... barkiem. Niecelnie.
 63 min.
BUSQUETS! ALEŻ STRZAŁ! Goście wybili piłkę poza pole karne po wrzutce Alvesa, a Busquets huknął z woleja z 25 metrów! Courtois z największym trudem sparował jego strzał.
 61 min.
Barcelona bliska odpowiedzi! Fabregas jednak w dobrej sytuacji nie pokonał Courtoisa, a i tak wcześniej Alves sfaulował.
 58 min.
Albie puszczają nerwy. Żółta kartka.
 56 min.
Niesamowite! Diego robił dzisiaj źle wszystko, po prostu wszystko! Tymczasem napastnik Atletico przyjął piłkę po szybkim rozegraniu rzutu wolnego i huknął z 25 metrów w samo okienko! Pinto nie mógł tego obronić chyba, choć piłki sięgnął!
 56 min.
GOOOOOOOOOOOOL! DIEGO! CO ZA NIEPRAWDOPODOBNY STRZAŁ!
 55 min.
Co za walka w środku pola! Kilka wślizgów pod rząd z obu stron. W końcu przesadził Iniesta. Spóźnił się, żółta kartka.
 54 min.
I znowu wrzutka Alvesa. Każda kolejna... jakby gorsza.
 53 min.
Iniesta, co za rajd! Wbiegł między dwóch w uliczkę, przedryblował dwóch kolejnych, wszedł w pole karne i podał do Neymara! Ten fatalnie przyjął.
 52 min.
Trzecia żółta kartka dla zawodnika gości. Tym razem Juanfran.
 49 min.
Neymar znowu strzela jak pod koniec pierwszej połowy, znowu ponad bramką.
 47 min.
Barcelona od początku drugiej połowy odważnie zaatakowała. Gospodarze chcą wygrać ten mecz chociaż jednym golem.
 46 min.
Wracamy do gry.
 45+4 min.
Przerwa. Na Camp Nou goli nie ma, ale emocji nie brakuje zdecydowanie! Wracamy za kwadrans.
 45+2 min.
Piłka nagle trafia w pole karne do Villi, który odpycha obrońców i uderza! Niewystarczająco mocno. Pinto broni.
 45+1 min.
Sędzia dolicza aż cztery minuty.
 45 min.
Neymar uderza z 20 metrów. Na wiwat trochę, ale publiczności się podoba.
 44 min.
Turan hamuje kontrę Messiego. Żółta kartka.
 42 min.
Kolejna piłka Alvesa w pole karne. Tym razem bez strzału. Goście chyba już modlą się o przerwę.
 41 min.
Dośrodkowanie Alvesa i strzał głową... Messiego! Courtois pewnie jednak broni. Napór gospodarzy trwa.
 38 min.
Nie ma dośrodkowania w pole karne, Xavi dość nieoczekiwanie gra wzdłuż szesnastki. Alba uderza z woleja, ale o tym strzale po prostu zapomnijmy.
 37 min.
Gabi fauluje Neymara, druga żółta kartka w tym meczu.
 36 min.
Rzut wolny dla Barcelony. Xavi dośrodkowuje piłkę. Bartra uderza głową dość kąśliwie, ale nie trafia w światło bramki.
 34 min.
Trybuny poczuły, że rośnie przewaga Katalończyków. W końcu pojawił się jakiś doping.
 31 min.
Katalończycy w fenomenalny sposób wychodzą spod presji na własnej połowie i zaczynają świetną kontrę. Psuje ją Neymar niedokładnym podaniem.
 31 min.
Pół godziny za nami. Na razie kilka ciekawych akcji i... dwie kontuzje.
 29 min.
Costę zastępuje Diego.
 28 min.
Ależ sytuacja! Najpierw Pique opuścił boisko po starciu z Costą, teraz Costa prosi o zmianę! Trzyma się za udo i chce zejść!
 26 min.
NIE MA GOLA DLA BARCELONY! ALEŻ AKCJA MESSIEGO! Nikt nie mógł zatrzymać jego rajdu! Kapitalne podanie do Iniesty, ten z kilku metrów w polu karnym nie potrafił pokonać Courtoisa!
 24 min.
Messi ruszył z piłką, zagrał na skrzydło i wpadł w pole karne. Brazylijczyk zacentrował jednak mocno. Za mocno dla kogokolwiek.
 22 min.
Arcyważne starcie Bartry z Costą. Młody stoper, gdyby przegrał siłowy pojedynek z napastnikiem, zostawiłby mu otwartą drogę do bramki. Ale skończyło się tak, że Costa wylądował na murawie.
 21 min.
Neymar próbuje przyspieszyć grę. Naciera skrzydłem, schodzi do środka i... źle dośrodkowuje. Nie ma pomysłu na razie Barcelona.
 19 min.
Sędzia Felix Brych powoli traci cierpliwość do ostrej gry gości. Koke otrzymuje żółtą kartkę za faul na Neymarze.
 17 min.
Gospodarze próbują poklepać i wpaść z piłką w pole karne Atletico. Dopóki goście mają jednak tyle sił to się chyba nie uda.
 16 min.
Mascherano nieudolnie wybija piłkę. W efekcie ta szybko trafia do Costy, który jednak źle przyjmuje.
 15 min.
Kwadrans za nami. Zdecydowanie groźniejsi są na razie goście. A gospodarze rozsypują się od tyłu.
 14 min.
Goście poczuli krew po zejściu Pique. Pressing znowu rośnie.
 12 min.
Pique schodzi, w jego miejsce Bartra. Olbrzymia strata dla gospodarzy.
 11 min.
Pique nie może grać! Katalończyk kilka minut wcześniej groźnie upadł na murawę po bardzo ostrym starciu z Costą, którego sędzia jednak nie zinterpretował jako faul. Teraz stoper pokazał, że nie może grać! To najsolidniejszy w ostatnim czasie obrońca Barcelony.
 10 min.
Rzut rożny dla FC Barcelony. Krótkie rozegranie, po chwili dośrodkowanie w pole karne... za wysokie dla Neymara.
 7 min.
Messi uderza z rzutu wolnego - tylko w mur.
 6 min.
Messi ruszył z kontrą! Sam przebiegł kilkadziesiąt metrów, klepnął piłkę z Iniestą i już szykował się do wejścia w pole karne, ale został sfaulowany tuż przed nim.
 5 min.
VILLA! JAK ON TEGO NIE TRAFIŁ! Błąd przy wyprowadzeniu piłki, Turan szybko podaje do Villi, ten z dokładnie 11 metrów strzela obok słupka!
 4 min.
Pierwsza akcja Barcelony. Dopiero! Xavi szuka Messiego, podaje za mocno.
 2 min.
Atletico rzuciło się na gospodarzy ze spodziewaną zaciekłością. Gra póki co toczy się na połowie Barcelony!
 1 min.
Gramy!
 20:42
Zawodnicy wychodzą na murawę.

Składy:

FC Barcelona: Pinto - Alves, Piqué, Mascherano, Alba - Busquets, Xavi, Cesc - Iniesta, Neymar, Messi

Atlético: Courtois - Juanfran, Godín, Miranda, Filipe Luis - Gabi, Tiago, Koke, Arda Turan - Villa, Diego Costa
Atletico znowu jest w gazie. Wszyscy uwielbiają ich skreślać z każdego powodu. Albo mają za krótką ławkę rezerwowych. Albo w końcu muszą trafić na kogoś mocniejszego od siebie. Albo są niedoświadczeni. W praktyce "banda Diego Simeone" być może właśnie pędzi po mistrzostwo Hiszpanii. Los Colchoneros są liderami Primera Division z punktem przewagi nad FC Barceloną i trzema nad Realem Madryt. W weekend po być może najlepszym meczu w sezonie pokonali Athletic Bilbao na San Mames. Tego w tym sezonie nie potrafił ani Real, ani Barcelona.

O sile madryckiego zespołu niech świadczy chociażby fakt, że Atletico w tym sezonie już trzykrotnie rywalizowało z FC Barceloną i nie przegrało żadnego spotkania. Dwumecz o Superpuchar Hiszpanii padł łupem "Dumy Katalonii" dzięki... bramkowemu remisowi w Madrycie. Na Camp Nou było bowiem 0:0. Oba zespoły starły się już także w lidze - i znowu zabrakło goli.

Dzisiaj oba zespoły zagrają nie na krajowym podwórku, a w europejskich pucharach. Stawka jest niebagatelna - półfinał Champions League, dla Katalończyków być może już... siódmy z rzędu.

Największym problemem dla gospodarzy jest obsada bramki. Przed tygodniem podczas meczu z Celtą Vigo Victor Valdes zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie. Rutynowany bramkarz, który przyłożył rękę do niemal wszystkich sukcesów Blaugrany w ostatnich latach, będzie pauzował przez siedem miesięcy. Między słupkami zastąpi go Jose Pinto, dobry duch drużyny, ale przede wszystkim... wieczny rezerwowy. Sezon wkracza w decydującą fazę. Kataloński klub wciąż może zgarnąć krajowe mistrzostwo, Puchar Hiszpanii i Puchar Europy. Czy Pinto poradzi sobie z presją i zatrzyma rozpędzone Atletico?