NA ŻYWO: Dnipro Dniepropietrowsk - Sevilla FC

NA ŻYWO: Dnipro Dniepropietrowsk - Sevilla FC

Stadion Narodowy gotowy na finał Ligi Europy (fot. Tomasz Jastrzebowski / Foto Olimpik / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Sevilla zdobywcą pucharu Ligi Europy. Hiszpański zespół pokonał Dnipro Dniepropietrowsk 3:2 w finale na Stadionie Narodowym w Warszawie. Jedną bramkę na swoje konto zapisał reprezentant Polski Grzegorz Krychowiak.
 23:03
Kończymy naszą relację z finału Ligi Europy na Stadionie Narodowym. Sevilla pokonała Dnipro Dniepropietrowsk 3:2. Jedną bramkę na swoje konto zapisał Grzegorz Krychowiak. Dziękujemy za uwagę.
 22:56
Puchar już jest w górze! Świętuje zespół Sevilli na Stadionie Narodowym. Teraz chyba czas na rundę honorową po boisku.
 22:53
Teraz medale odbiera drużyna Sevilli.
 22:49
Zaczyna się. Michel Platini wręcza najpierw medale sędziom i piłkarzom Dnipro.
 22:47
Ostatni gwizdek za nami, ale czekamy na dekorację zwycięzców.
 90+4 min.
KONIEC! Sevilla wygrywa w finale Ligi Europy na Stadionie Narodowym w Warszawie!
 89 min.
Zmiana. Banega schodzi, na placu gry melduje się Iborra.
 88 min.
Matheus na noszach opuścił boisko. Gracz Dnipro prawdopodobnie stracił przytomność.
 87 min.
Potrzebna szybka pomoc lekarzy. Z murawy nie podnosi się Matheus. Wygląda to groźnie, przerwa w grze.
 86 min.
Zmiana. Kankava opuszcza boisko. Wchodzi Shakhov
 85 min.
Sevilla ma mecz pod kontrolą. Dnipro od kilkunastu minut nie potrafi wyjść z własnej połowy.
 83 min.
Leo Matos ukarany żółtą kartką.
 82 min.
Bacca opuszcza boisko. W jego miejsce pojawił się Gameiro.
 80 min.
BACCA! Zaskakujące uderzenie głową z kilku metrów, ale świetnym refleksem wykazał się Boyko.
 78 min.
Zmiana w Dnipro. Seleznyov wchodzi za Kalinicia.
 75 min.
Bacca i Rotan ukarani żółtymi kartkami.
 73 min.
GOOOL! Podanie na linię szesnastki w wykonaniu Vitolo. Niepilnowany Bacca przejął piłkę, przedarł się w pole karne i trafił do siatki!
 71 min.
Bezus ledwo pojawił się na murawie, a już zarobił żółtą kartkę.
 68 min.
Zmiana w Dnipro. Bezus wchodzi za Fedorchuka.
 66 min.
Kolejna szansa Krychowiaka! Strzał Polaka w ostatniej chwili zablokował jeden z graczy Dnipro.
 63 min.
Rzut wolny dla Dnipro, ale tym razem zbyt daleko, by zaskoczyć bramkarza. Uderzał Konoplyanka, jednak niecelnie.
 62 min.
Daniel Carrico faulował Kalinicia. Żółta kartka.
 58 min.
Pierwsza zmiana w ekipie Sevilli. Coke wchodzi za Reyesa.
 52 min.
Spokojniejszy fragment meczu. Oglądamy więcej gry w środkowej strefie boiska.
 48 min.
Bacca na spalonym. Gracz Sevilli już wychodził na czystą pozycję, więc szczęście po stronie Dnipro.

Gramy!
 45+2 min.
Koniec pierwszej połowy! Wielkie emocje w finale Ligi Europy na Stadionie Narodowym. Dnipro remisuje z Sevillą 2:2, ale przed nami jeszcze 45 minut. Wracamy za chwilę.
 45+2 min.
Dwie żółte kartki. Najpierw upomniany został Krychowiak, a chwilę później N. Kalinić.
 44 min.
GOOOL! 2:2! Rotan oddał precyzyjny strzał z rzutu wolnego z 22 metrów i piłka w siatce! Rico wyczuł intencje strzelca, ale nie zdołał skutecznie interweniować.
 42 min.
Potężny strzał Vidala z 20 metrów, ale zabrakło trochę precyzji.
 41 min.
Teraz Sevilla na własnej połowie. Dnipro przez chwilę rozgrywało piłkę, wywalczyło rzut rożny, ale bez zagrożenia pod bramką Rico.
 37 min.
Konoplyanka mocno uderzył z dystansu, ale świetną interwencją popisał się Rico, który wybił piłkę na rzut rożny.
 36 min.
Pokazaliśmy kibiców Dnipro, teraz czas na fanów Sevilli.
 31 min.
GOOOL! Sevilla już na prowadzeniu! Reyes podał prostopadle między dwóch obrońców, Bacca przejął piłkę, minął bramkarza i trafił do siatki!
 28 min.
GOOOL! Krychowiak trafia do siatki! Zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym, piłka dostała się przez przypadek pod nogi reprezentanta Polski, który pewnym strzałem pokonał bramkarza!
 24 min.
KRYCHOWIAK! Świetny strzał głową reprezentanta Polski, ale jeszcze lepszą interwencją wykazał się bramkarz Dnipro. Było blisko!
 20 min.
Świetnie ustawiają się w obronie gracze Dnipro. Przez to Sevilla ma problem z wymianą podań przed polem karnym rywali. Poniżej prezentujemy kibiców ukraińskiej drużyny.
 17 min.
Mamy pierwszą żółtą kartkę. Kankava faulował Reyesa.
 11 min.
Sensacyjny początek finału Ligi Europy. Sevilla musi odrabiać straty i od razu zaczęła grać bardziej ofensywnie.
 7 min.
GOOOL! Dnipro na prowadzeniu! Doskonałe zagranie w pole karne w wykonaniu Matheusa wykorzystał Nikola Kalinić, który głową wpakował piłkę do siatki!
 2 min.
Pierwsza akcja Sevilli, ale za wysoko uderzył Bacca. Prezentujemy jeszcze jedno ujęcie z ceremonii otwarcia.

Zaczynamy!
 20:42
Oba zespoły już są na murawie. Efektowna ceremonia otwarcia już za nami. Czekamy na pierwszy gwizdek!
 20:32
Zaczęła się krótka część artystyczna. Po niej już tylko piłkarskie emocje na Stadionie Narodowym.
 20:30
Tak wyglądają oficjalne meczowe jedenastki. Zostało 15 minut.
 20:10
Oba zespoły już się rozgrzewają. Do pierwszego gwizdka zostało nieco ponad 30 minut.
 20:05
Stadion Narodowy powoli się zapełnia. W sumie na trybunach może zasiąść dzisiaj 56 tys. widzów.
 19:46
Znamy już składy:

Dnipro: Boyko - Douglas, Fedetskiy, Kankava, Leo Matos, Cheberyachko, Fedorchuk, Rotan, N. Kalinić, Konoplyaka, Matheus

Sevilla FC: Rico - Tremoulinas, Daniel Carrico, Kolodziejczak, Krychowiak, Reyes, Banega, Vitolo, Aleix Vidal, Mbia, Bacca
 19:40
Pod Stadionem Narodowym zebrało się już sporo kibiców. Za nieco ponad godzinę początek spotkania.
 19:20
Zanim podamy składy, przedstawiamy szatnię Sevilli.

(fot. Twitter)

Dnipro Dniepropietrowsk bez wątpienia można uznać za sensację tegorocznych zmagań wLidze Europy. Ukraińcy nie byli w gronie faworytów, ale po wyjściu z fazy grupowej wyeliminowali kolejno Olympiakos, Ajax Amsterdam, Club Brugge i Napoli. Sevilla z wywalczeniem przepustki do gry na Stadionie Narodowym w Warszawie nie miała większych problemów. Hiszpański zespół swoją klasę potwierdził w półfinale. W dwumeczu rozbił Fiorentinę 5:0 i pewnie awansował do finału.

Od kontuzji głowa nie boli

Wygląda na to, że oba zespoły zagrają w środę w najsilniejszych jedenastkach. W Dnipro co prawda w pełni sił nie jest podstawowy snajper Jewhen Sielezniow, ale być może zobaczymy go na boisku. Powodów do zmartwień nie ma także trener Unai Emery. W Sevilli gotowi do gry są wszyscy najważniejsi zawodnicy. Z urazami zmagają się Nicolas Pareja oraz Sebastian Cristoforo, jednak ich leczenie potrwa jeszcze kilka miesięcy.

Krychowiak wraca do siebie

Środowy mecz Dnipro - Sevilla, oprócz tego, że zostanie rozegrany w Warszawie, będzie miał jeszcze jeden polski akcent. W barwach hiszpańskiego zespołu występuje Grzegorz Krychowiak. Reprezentant Polski jest jedną z czołowych postaci Sevilli. - Jest bardzo szczęśliwy z powrotu do Polski. To, że stanowi część naszego zespołu, dodaje nam siły – powiedział trener Unai Emery. - Poczynił ogromne postępy, chociaż już we Francji był świetnym zawodnikiem. Gra na wysokim europejskim poziomie – dodał szkoleniowiec. W tym sezonie Krychowiak zagrał w 47 meczach w barwach Sevilli. Zapisał na swoje konto trzy bramki. – Mecz z Dnipro będzie zupełnie inny niż te, które grałem tam przed polską publicznością z orzełkiem na piersi. To mój pierwszy mecz klubowy na tym stadionie. Mam nadzieję, że polscy kibice będą wspierać Sevillę. Na meczach kadry zachowują się i bawią wspaniale. Jedziemy tu po to, by wygrać i zrealizować dwa cele, jakie przed sobą stawialiśmy, czyli zwycięstwo w Lidze Europy i awans do Ligi Mistrzów – przekonywał Krychowiak.

Kolejne święto na Narodowym

Finał Ligi Europy na Stadionie Narodowym to pierwszy klubowy mecz w Polsce o takiej randze. Na trybunach zasiądzie 56 tys. widzów, w tym najważniejsi przedstawiciele światowego futbolu. Do Polski przyjadą kibice z zagranicy. Klub z Dniepropietrowska zamówił dla swoich fanów 9,6 tys. wejściówek, a hiszpański - 7,6 tys. Do sprzedaży otwartej trafiło 44 tys. biletów. Mecz będzie transmitowany do ponad 100 krajów. Spodziewana widownia przed telewizorami to ok. 190 milionów.

Sevilla faworytem

- Szczerze mówiąc zupełnie nie planowaliśmy gry w finale. Kiedy wygraliśmy mecz z Olimpiakosem, to wiedziałem, ze zajdziemy daleko, ale myślałem raczej o półfinale – przyznał trener Dnipro Myro Markiewicz. Ekipę z Dniepropietrowska w finale czeka niezwykle trudne zadanie. Sevilla od początku rozgrywek była jednym z faworytów. Hiszpańska drużyna już trzykrotnie triumfowała w rozgrywkach Pucharu UEFA (2006, 2007, 2014), przekształconego w 2009 roku w Ligę Europy. Hiszpanie nie lekceważą jednak swoich środowych rywali. - To świetny zespół, bardzo trudny rywal. Zapowiada się wyrównany mecz. Wiemy, jak dobrze w całym sezonie grało Dnipro. Potrafi również radzić sobie w dogrywce. Gra świetnie pressingiem – przekonywał trener Emery.

Mecz Dnipro Dniepropietrowsk – Sevilla FC w środę o 20:45. Wcześniej na Stadionie Narodowym odbędzie się ceremonia otwarcia, która potrwa ok. 15 minut. Relacja NA ŻYWO z finału Ligi Europy we Wprost.pl.