Japonia – Polska. Wynik meczu Ligi Narodów. Biało-Czerwoni wygrywają z Japończykami

Japonia – Polska. Wynik meczu Ligi Narodów. Biało-Czerwoni wygrywają z Japończykami

Mateusz Bieniek
Mateusz Bieniek Źródło:Newspix.pl / CYFRASPORT
Japonia – Polska to 11. spotkanie Biało-Czerwonych w ramach Ligi Narodów. Polacy nie dali swoim przeciwnikom żadnych szans. Sprawdź wynik kolejnego meczu podopiecznych Vitala Heynena.

Biało-Czerwoni wygrali swoje ostatnie spotkanie w Lidze Narodów z Kanadą 3:0. Spodziewać się można było, że potyczka z 16 czerwca będzie dla naszych siatkarzy podobną formalnością. Faktycznie, mecz z Japonią zgodnie z oczekiwaniami zakończył się korzystnym wynikiem dla podopiecznych Vitala Heynena. Biało-Czerwonym pozostały jeszcze minimum cztery mecze w tegorocznych rozgrywkach.

Japonia – Polska. Biało-Czerwoni deklasują rywala

Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:14. Polacy od początku partii kontrolowali grę. Nasi zawodnicy zdążyli już nas przyzwyczaić do tego, że w turnieju Ligi Narodów świetnie prezentują się w polu zagrywki. Bardzo dobrze funkcjonowały też obrona i blok Biało-Czerwonych.

Obraz gry nie uległ zmianie w drugim secie. Pierwsza przerwa techniczna rozpoczęła się przy wyniku 8:4 dla Polaków, a na drugą tego typu przerwę w grze nasi zawodnicy schodzili już przy sześciopunktowej przewadze (16:10). Bardzo dobrze piłki rozprowadzał rozgrywający reprezentacji Polski Grzegorz Łomacz. Druga partia zakończyła się wynikiem 25:18.

Trzeci set był czystą formalnością. Co prawda Japończycy właśnie w tej partii zaprezentowali się najlepiej i najbardziej postawili się naszym siatkarzom, ale podopieczni Vitala Heynena od początku do końca mieli ten set pod kontrolą. Kolejny raz w polu zagrywki solidnie prezentował się Mateusz Bieniek. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla Biało-Czerwonych, a ostatnią partię Polacy wygrali 25:19.