Nawrocki ocenił mecz z Hiszpanią. „Chyba złamaliśmy ich w pierwszym secie”

Nawrocki ocenił mecz z Hiszpanią. „Chyba złamaliśmy ich w pierwszym secie”

Jacek Nawrocki
Jacek NawrockiŹródło:Newspix.pl / 400mm.pl
Reprezentacja Polski w świetnym stylu pokonała w poniedziałek Hiszpanię i 25 sierpnia zmierzy się z Bułgarią o pierwsze miejsce w grupie. Jacek Nawrocki i debiutująca Martyna Czyrniańska wypowiedzieli się na temat ostatniego występu siatkarek.

Reprezentacja Polski kobiet w siatkówce prezentuje do tej pory na mistrzostwach Europy wysoki poziom. Biało-Czerwone wygrał wszystkie cztery rozgrywane jak na razie mecze i w ostatnim spotkaniu powalczą z Bułgarią o pierwsze miejsce w grupie. Z przebiegu i wyniku spotkania zadowolony jest trener Jacek Nawrocki.

„Chyba złamaliśmy ich w pierwszym secie”

Przeprawa z meczu z Hiszpanią wyglądała na bardzo łatwą. Pierwsze dwa sety Polki wygrały do 15, a w ostatniej partii pozwoliły swoim przeciwniczką zdobyć tylko osiem punktów. – Hiszpania wystrzelała się wczoraj w meczu z Grecją. Chyba złamaliśmy ich w pierwszym secie, wtedy kiedy mieli jeszcze ochotę do grania, później już było łatwiej. Szanse miały zagrać praktycznie wszystkie zawodniczki, ja jestem z tego bardzo zadowolony - powiedział po meczu trener Nawrocki.

Wśród osób, które miały okazję pokazać się na parkiecie mistrzostw Europy była debiutantka Martyna Czyrniańska. - Ten pierwszy set jak weszła to mam pustkę przed oczami. Naprawdę bardzo się stresowałam, ale dziewczyny bardzo mnie wspierały i było z akcji na akcję coraz lepiej - powiedziała, wspominając swój debiut młoda siatkarka.

Kiedy ostatni mecz grupowy?

W ostatnim meczu grupowym Polska zmierzy się z Bułgarią. Spotkanie zaplanowane jest na 25 sierpnia, na godzinę 19:30. Walkę o pierwsze miejsce w grupie będzie można oglądać na Polsat Sport.

Szczere wyznanie Vitala Heynena. „Jestem przekonany, że bym odszedł”

Źródło: WPROST.pl / „Polska Siatkówka”