Mateusz Bieniek mocno ryzykował. Siatkarz reprezentacji zdradził szczegóły

Mateusz Bieniek
Mateusz Bieniek Źródło:Newspix.pl / Mariusz Palczyński/ MPAimages.com
PGE Skra Bełchatów przegrała drugie spotkanie z Jastrzębskim Węglem i pożegnała się z marzeniami o mistrzostwie Polski. Zespołowi Slobodana Kovaca nie pomogła nawet obecność Mateusza Bieńka, którego występ od pewnego czasu stał pod znakiem zapytania. Ostatecznie reprezentant Polski pojawił się na parkiecie, co okazało się ryzykownym posunięciem.

Już po pierwszym półfinałowym meczu PlusLigi stało się jasne, że PGE Skra Bełchatów będzie miała problem z uzyskaniem awansu. Podopieczni Slobodana Kovaca przegrali z Jastrzębskim Węglem 0:3 i potrzebowali zwycięstwa na własnym parkiecie, by wyrównać stan rywalizacji i doprowadzić do rozegrania trzeciego starcia. Tak się jednak nie stało, a obrońcy tytułu po raz kolejny wygrali w trzech setach. – Mecz bez historii. Jastrzębski Węgiel zagrał znakomite zawody i zasłużenie awansował do finału. Gdy w dwumeczu nie ugrywa się nawet seta, to ciężko jest szukać jakichkolwiek pozytywów – ocenił po meczu Mateusz Bieniek.

PlusLiga. Mateusz Bieniek grał z kontuzją

Środkowy podkreślił w rozmowie z Polsatem Sport, że jego zespół musi teraz skoncentrować się na walce o brązowy medal. – Musimy zrobić wszystko, żeby zresetować głowy i wyjść na te mecze w pełni zmotywowanym – zaznaczył. Reprezentant Polski docenił przy tym rywala, stwierdzając, że Jastrzębski Węgiel gra dobrze w przyjęciu. – Potrafią się przeciwstawić naszej mocnej zagrywce i nie robimy tyle break-pointów co zazwyczaj. Gratulacje dla nich – powiedział.

Już przed meczem występ Bieńka stał pod znakiem zapytania, ponieważ środkowy zmagał się z urazem. Ostatecznie reprezentant kraju zaryzykował i zagrał mimo pękniętych żeber. – Daję radę jakoś występować. Mam nadzieję, że nie będzie gorzej. Na środkach przeciwbólowych jestem w stanie na mecze wychodzić, gorzej z treningami – przyznał. Zawodnik podkreślił zarazem, że zrobi wszystko, co w jego mocy, by zagrać w ostatnich meczach sezonu. – Marzy mi się ten medal – przyznał.