Polski siatkarz poruszył ważną kwestię. Wskazał, co było kluczowe w meczu z Brazylią

Polski siatkarz poruszył ważną kwestię. Wskazał, co było kluczowe w meczu z Brazylią

Marcin Janusz
Marcin JanuszŹródło:Newspix.pl / Lukasz Laskowski / PressFocus
Reprezentacja Polski wygrała mecz z Brazylią na początek drugiego turnieju Ligi Narodów. Rozgrywający Biało-Czerwonych Marcin Janusz w rozmowie ze Strefą Siatkówki opowiedział o kluczowym elemencie gry Polaków i współpracy z Bartoszem Kurkiem.

Reprezentacja Polski zaczęła drugi turniej Ligi Narodów z wysokiego „c”. Podopieczni Nikoli Grbicia pokonali Brazylię 3:1 i zajmują po pięciu meczach 4. miejsce w tabeli. Po raz pierwszy w karierze w roli kapitana występował w tym spotkaniu Bartosz Kurek, który w rozmowie z TVP Sport przyznał, że jego drużyna zagrała bardzo dobry mecz. – Niepotrzebnie rozluźniliśmy się w czwartej partii, ale ciężko jest utrzymać tak wysoki poziom oraz koncentrację przez praktycznie dwie godziny – ocenił atakujący.

Liga Narodów. Marcin Janusz wskazał, co było najważniejsze

Marcin Janusz w rozmowie ze „Strefą Siatkówki” jako najważniejszy element gry Polaków w meczu z Brazylią wskazał zagrywkę. – Dzięki niej potrafiliśmy wypracować dość dużą przewagę w tych setach, które ostatecznie wygraliśmy – powiedział rozgrywający. Biało-Czerwoni wygrywali już w meczu 2:1 i mieli potężną przewagę w czwartym secie nad Brazylijczykiami. Canarinhos nie złożyli jednak broni i zniwelowali 10-punktową przewagę do zaledwie trzech oczek. Janusz przyznał, że cieszy się z postawy swojej drużyny w takim trudnym momencie. – To też jest ważne, żeby nie panikować w trudnych momentach, tylko skupić się na kolejnej akcji. Tak też zrobiliśmy i cieszymy się z tego zwycięstwa – stwierdził siatkarz.

Janusz wspomniał też o tym, jak układa się jego współpraca z Bartoszem Kurkiem, świeżo upieczonym kapitanem reprezentacji Polski. Rozgrywający posyłał bardzo dużo piłek właśnie w stronę tego doświadczonego zawodnika. – Takie mecze, jak ten z Brazylią, to dla nas bezcenne doświadczenie – ocenił Marcin Janusz.