Porażka siatkarek z Dominikaną. Kiepska sytuacja w tabeli Ligi Narodów

Porażka siatkarek z Dominikaną. Kiepska sytuacja w tabeli Ligi Narodów

Olivia Różański
Olivia RóżańskiŹródło:Newspix.pl / KACPER KIRKLEWSKI / 400mm.pl / NEWSPIX.PL
Polska przegrała z Dominikaną 2:3 i tym samym praktycznie straciła szanse na awans do fazy play-off tegorocznej Ligi Narodów. Fatalna seria Biało-Czerwonych sprawiła, że po 11 spotkaniach podopieczne Stefano Lavariniego mają tylko 12 punktów.

Polskie siatkarki nie potrafią przerwać koszmarnej passy pięciu porażek z rzędu w Lidze Narodów. Drużyna Stefano Lavariniego dobrze weszły w tegoroczne rozgrywki, ale im dalej w las, tym sytuacja jest coraz gorsza. Biało-Czerwone radziły sobie przeciętnie. Po dwóch turniejach Biało-Czerwone miały na swoim koncie 11 punktów i zajmowały 10. miejsca. Przegrały cztery mecze i tyle samo zwyciężyły.

Podczas rywalizacji w bułgarskiej Sofii nasze siatkarki zaliczyły kolejne trzy porażki. Pierwszymi rywalkami Polek w były Włoszki. Reprezentacja Polski nie wykorzystała swoich okazji i ostatecznie uległa 1:3. Następnie podopieczne Stefano Lavariniego były bez szans w starciu z Chinkami. Pierwszy set był jedną wielką kompromitacją. Biało-Czerwone uległy w nim do ośmiu. Mimo to nadal miały szans na awans do fazy play-off. Wystarczyło wygrać dwa ostatnie spotkania oraz liczyć na potknięcia pozostałych zespołów.

Liga Narodów siatkarek. Tabela

Nasze zawodniczki były bardzo blisko pokonania Dominikanek, lecz po bardzo emocjonującym i wyrównanym starciu przegrały 2:3. Oznacza to, że straciły już możliwość zajęcia ósmej lokaty gwarantującej grę w finałowym turnieju. Obecnie mają 12 zdobytych punktów.