Mecz PlusLigi przerwany przez ogień! Musiała interweniować straż pożarna

Siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie
Siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie Źródło:PAP / Krzysztof Świderski
Aluron CMC Warta Zawiercie triumfowała w trzech setach z PSG Stalą Nysa w pierwszym meczu ćwierćfinałowym w PlusLidze. W trakcie spotkania doszło do nietypowej sytuacji.

W Nysie spotkały się siódma z drugą drużyną po fazie zasadniczej PlusLigi. Ostatecznie górą faworyci, ale Aluron CMC Warta Zawiercie musiała włożyć trochę zdrowia, żeby znaleźć sposób na PSG Stal Nysa. Zwłaszcza w pierwszym secie gospodarze mocno postawili się drużynie prowadzonej przez trenera Michała Winiarskiego.

Interwencja straży pożarnej w tracie meczu w Nysie

W partii otwarcia PSG Stal była w stanie wyjść na kilkupunktowe prowadzenie. Mocna zagrywka, dodatkowo skuteczność w ataku, to powodowało, że kibice na trybunach mogli świętować po kolejnych udanych akcjach swoich ulubieńców. Aluron CMC Warta po raz kolejny pokazał jednak, dlaczego jest jednym z głównych faworytów do walki o złoto w PlusLidze. Świetny powrót gości, którzy wytrzymali nerwy w końcówce, dał wygraną ostatecznie na przewagi 28:26.

Drugi set to głównie… niesportowe emocje związane z przerwą, trwającą w okolicach 20 minut. Okazało się, że jedna z lamp zaczęła się palić. Pojawił się ogień, widoczny gołym okiem, który z pewnością wywołał spory niepokój wśród zgromadzonych w obiekcie w Nysie. Ostatecznie organizatorzy zdecydowali się na wezwanie straży pożarnej.

Służby dojechały na miejsce po kilkunastu minutach. Sprawdzono feralną lampę pod kątem bezpieczeństwa tzw. kamerą termowizyjną. Strażacy dali pozytywny sygnał do możliwości dokończenia meczu. Zawiercianie i gospodarze po krótkiej, ponownej rozgrzewce, wrócili do grania. Obraz meczu nie uległ jednak zmianie, faworyci wygrali dwa kolejne sety i całe spotkanie 3:0.

MVP spotkania został wybrany rozgrywający przyjezdnych Miguel Tavares.

Dodajmy, że na wyróżnienie zasługuje również Bartosz Kwolek. Przyjmujący gości był najlepiej punktującym graczem meczu (21 pkt), rozwiązując świetnie wiele trudnych sytuacji. Zwłaszcza tych kluczowych, co tym bardziej cenne.

PlusLiga ruszyła z najważniejszą częścią sezonu 2023/24

To nie koniec grania w ćwierćfinałach wśród siatkarzy. W czwartek (tj. 11 kwietnia) od godziny 18:20 Trefl Gdańsk podejmie Asseco Resovię Rzeszów. Od g. 21:00 Bogdanka LUK Lublin podejmie za to Projekt Warszawa.

Rewanżowe pojedynki ćwierćfinałowe zaplanowano na sobotę i niedzielę.