Iga Świątek skomentowała osiągnięcie Djokovica. Prawdziwa laurka

Iga Świątek Źródło:PAP / Leszek Szymański
Novak Djoković w niedzielę 20 listopada pokonał Caspera Ruuda w ostatnim meczu sezonu, wygrywając tym samym ATP Finals. Z gratulacjami pospieszyła polska tenisistka, Iga Świątek.

Novak Djoković w finale ostatniego turnieju w tym roku odprawił Norwega Caspera Ruuda 7:5, 6:3 i szósty raz w karierze zwyciężył w „turnieju mistrzów”. Na swojej drodze do triumfu Serb stracił tylko jednego seta, co mogło imponować nie tylko widzom, ale też koleżankom i kolegom „z branży”. „Co za wojownik. Niebywałe osiągnięcie. Gratulacje Novak!” – pisała po spotkaniu Iga Świątek.

Świątek i Djoković łeb w łeb

Polska tenisistka, która sama dotarła do półfinału WTA Finals, o mały włos nie pokonała utytułowanego Serba w rankingu najlepiej zarabiających sportowców w swojej dyscyplinie. Premią za ostatni turniej Djoković przebił naszą zawodniczkę, która w ostatnim roku na kortach całego świata zdobyła prawie 47 milionów zł. Za wygraną na ostatnich zawodach Serb zgarnął 4 740 300 dolarów z puli wynoszącej 14,75 mln dolarów. Łącznie zarobił więc za samą grę 9,93 mln dolarów, a świątek 9,88 mln.

Warto przypomnieć, że na długo zanim Iga zaczęła chwalić Novaka, jego trener bardzo mocno komplementował polską zawodniczkę. W 2020 roku Marco Panichi, który zajmuje się przygotowaniem fizycznym Serba, mówił o ogólnym profilu Świątek. – Oglądając w akcji Igę, byłem pod wielkim wrażeniem i mówię to naprawdę szczerze. Dla mnie to zawodniczka kompletna. Jej sposób poruszania się, fizyczność, taktyka, technika, głowa – podkreślał w rozmowie z dziennikarzami Polsatu Sport.

Rok 2022 w tenisie. Świątek numerem jeden wśród kobiet

Nowak Djoković rok 2022 zakończył na piątym miejscu rankingu ATP. Pierwszy jest Carlos Alcaraz z Hiszpanii, a Casper Ruud uplasował się na trzeciej pozycji. Wśród kobiet Iga Świątek nie miała sobie równych, kończąc sezon na pierwszym miejscu. Druga była Ons Jabeur, a trzecia Jessica Pegula.