Koniec marzeń Magdy Linette o finale Australian Open. Aryna Sabalenka tego dnia była lepsza

Koniec marzeń Magdy Linette o finale Australian Open. Aryna Sabalenka tego dnia była lepsza

Magda Linette
Magda LinetteŹródło:PAP/EPA / FAZRY ISMAIL
Magda Linette zmierzyła się z Aryną Sabalenką o finał Australian Open. Polka rozpoczęła ten mecz bardzo obiecująco od przełamania Białorusinki. Niestety dla poznanianki rywalka wróciła do gry, a później zatriumfowała.

W pierwszym półfinale Australian Open Victoria Azarenka zmierzyła się z Jeleną Rybakiną, czyli pogromczynią Igi Świątek. Mecz był bardzo zacięty, szczególnie w pierwszym secie, kiedy po ponad godzinnych zmaganiach reprezentantka Kazachstanu wygrała w tie-breaku. Druga odsłona tego meczu to była już tylko formalność. Azarenka nie dała rady nadążyć za grą swojej rywalki i przegrała 3:6, a Rybakina jako pierwsza zameldowała się w finale Wielkiego Szlema.

Australian Open: Świetny początek Magdy Linette

W drugim półfinale na korcie w Melbourne zameldowały się Magda Linette i Aryna Sabalenka. Faworytką tego starcia była Białorusinka, która wyprzedza Polkę o 40 pozycji w rankingu WTA. Poznanianka jest czarnym koniem tego turnieju i już udowodniła w tym turnieju, że potrafi wygrywać z wyżej notowanymi rywalkami.

Magda Linette świetnie rozpoczęła pierwszego seta. Już w gemie otwierającym przełamała Sabalenkę nie dając jej zdobyć nawet punktu. W drugim gemie poznanianka zbombardowała Białorusinkę swoimi serwisami i po chwili prowadziła 2:0.

Sabalenka odwróciła losy spotkania

Niestety przy wyniku 2:1 Sabalenka wróciła do gry. Tenisistka zdobyła pięć punktów z rzędu i doprowadziła do wyrównania w tym spotkaniu, a broniąc swoją zagrywkę, wyszła na prowadzenie.

Piąty gem zaczął się od punktu dla Sabalenki. Na szczęście dla Magdy Linette Białorusinka popełniła trzy błędy i to Polka najpierw wyszła na prowadzenie, a potem triumfowała w tym gemie. Pierwsza partia do końca była bardzo zacięta, a zwyciężczynię musiał wyłonić tie-break, w którym zdecydowanie lepsza była Sabalenka (1:7).

Falstart Linette w drugim secie i koniec marzeń o finale

Drugiego Seta Magda Linette rozpoczęła bardzo słabo. Popełniła dwa niewymuszone błędy i przegrywała już 0:30. Na szczęście Polka wyciągnęła wnioski, wzięła się w garść i w zasadzie od razu doprowadziła do remisu, a następnie obroniła swój serwis. W trzecim gemie Sabalenka przełamała Magdę Linette, a następnie – nie bez problemów – obroniła swój serwis, co postawiło Polkę w bardzo trudnej sytuacji.

Poznanianka nie poddawała się i robiła wszystko, by jeszcze odmienić losy tego spotkania, przy wyniku 1:5 poznanianka obroniła nawet dwie piłki meczowe. Niestety Sabalenka w tym spotkaniu była znacznie lepiej dysponowana i pokonała rewelacyjną na Wielkim Szlemie Magdę Linette 2:6. Białorusinka zmierzy się z Jeleną Rybakiną w finale Australian Open. To spotkanie zaplanowano na sobotę 28 stycznia.