Sensacja w turnieju Roland Garros. Iga Świątek straciła groźną rywalkę

Sensacja w turnieju Roland Garros. Iga Świątek straciła groźną rywalkę

Maria Sakkari
Maria Sakkari Źródło: PAP/EPA / Caroline Blumberg
Już w pierwszej rundzie Rolanda Garrosa byliśmy świadkami wielkiej niespodzianki. Uchodząca za jedną z faworytek do triumfu w całym turnieju Maria Sakkari przegrała w pojedynku z Karoliną Muchova 6:7, 5:7 i odpadła z zawodów. Tym samym Iga Świątek traci poważną rywalkę w walce do obrony tytułu French Open.

Maria Sakkari zajmuje ósmą lokatę w światowym rankingu WTA. Wszystko wskazywało na to, że jej tegoroczna przygoda z Rolandem Garrosem będzie wyjątkowa i długa, jednak wydarzyło się całkowicie odwrotnie. Już w pierwszej rundzie Greczynka zmierzyła się z Karoliną Muchovą, która w 2021 roku zajmowała miejsce w drugiej dziesiątce rankingu, a obecnie plasuje się na 42. pozycji. Ich spotkanie było bardzo zacięte i rozstrzygnęło się na korzyść Czeszki.

Maria Sakkari odpadła z Roland Garros 2023

Greczynka zdecydowanie lepiej weszła w spotkanie, już w drugim gemie przełamując przeciwniczkę. Czeszka odpowiedziała przełamaniem powrotnym dopiero w piątym gemie i to był moment, w którym mecz stał się bardzo wyrównany. Od tej chwili gra toczyła się gem za gem, jednak w końcówce pierwszego seta obie starciły swoje podania. Konieczne było rozegranie tie-breaka, w którym lepsza okazała się Karolina Muchova (7:6).

W drugiej odsłonie meczu przebieg gry niewiele różnił się od tego, który zobaczyliśmy w pierwszej. Pierwotnie Maria Sakkari prowadziła swoją grę, wygrywając gemy, a następnie Czeszka wykorzystała moment, by odrobić straty. Muchova była bardzo bliska zwycięstwa w dziesiątym gemie, jednak jej przeciwniczka bardzo skutecznie obroniła dwie piłki meczowe, po czym przedłużyła swoje szanse na triumf w secie. W ostatnim gemie Czeszka przełamała Greczynkę i wygrała seta 7:5, a w konsekwencji cały mecz.

Tym samym w drugiej rundzie Karolina Muchova awansowała do drugiej rundy Rolanda Garrosa, gdzie zmierzy się z Nadią Podoroską, która wcześniej pokonała Jessikę Ponchet. Maria Sakkari, która uchodziła za kandydatkę do zwycięstwa w całym turnieju, stała się pierwszą zawodniczką z czołowej dziesiątki światowego rankingu WTA, która odpadła z French Open.