Poznaliśmy rywalkę Igi Świątek. To z nią zawalczy w 2. rundzie Rolanda Garrosa

Poznaliśmy rywalkę Igi Świątek. To z nią zawalczy w 2. rundzie Rolanda Garrosa

Iga Świątek Źródło:PAP/EPA / YOAN VALAT
Poznaliśmy kolejną rywalkę Igi Świątek na Rolandzie Garrosie. Rywalkę dla pierwszej rakiety świata wyłoniło starcie Yleny In-Albon z Claire Liu. Tenisistki grały niemal równoległe spotkanie, co Polka i Hiszpanka – Cristina Bucsa.

Iga Świątek wróciła na Rolanda Garrosa po kontuzji, którą odniosła podczas WTA 1000 Rzym. Jej pierwszą rywalką była Cristina Bucsa, czyli 67. rakieta świata.

W tym starciu oglądaliśmy dwie twarze Igi Świątek, która, mimo że popełniła bardzo dużo błędów w pierwszym secie, była w stanie go wygrać. W drugiej partii widzieliśmy już odmienioną liderkę rankingu WTA, która nie dała Hiszpance żadnych szans i pokonała ją 6:0, a w całym meczu 2:0 (6:4, 6:0).

Potencjalne rywalki Igi Świątek grały równoległe spotkanie

W tym samym czasie, co trwał polsko-hiszpański pojedynek na kort wyszły potencjalne rywalki Igi Świątek w 2. rundzie. Starcie Yleny In-Albon z Claire Liu wyłoniło kolejną przeciwniczkę pierwszej rakiety świata.

Szwajcarka i Amerykanka zajmują miejsca 149. i 102 w światowym rankingu WTA. Faworytką w tym starciu była wyżej notowania zawodniczka. Już w pierwszym secie wyżej notowana Claire Liu pokazała dominację, bo już na początku zdobyła pięć gemów z rzędu i wyszła na prowadzenie 5:0. Co prawda przeciwniczka urwała jednego gema, ale nic więcej i przegrała 6:1.

Drugi set był już barziej wyrównany, i choć In-Albon przegrywała 0:3 po dwóch przełamaniach, to dała radę doprowadzić do remisu. Ostatecznie tę partię również wygrała Liu – 6:4, a w całym meczu 2:0 (6:1, 6:4).

To będzie trzecie spotkanie tenisistek w historii

Tym zwycięstwem Claire Liu zapewniła sobie awans do drugiej rundy Rolanda Garrosa, w której czekała na nią już Iga Świątek. To starcie będzie ich trzecim w całej historii. Ostatni pojedynek odbył się w Indian Wells, gdzie została zdominowana przez pierwszą rakietę świata 6:0, 6:1. Pierwsze starcie obu tenisistek miało miejsce w Auckland cztery lata temu. Wówczas górą była także Polka.

Mecz drugiej rundy Rolanda Garrosa Iga Świątek – Clarire Liu ma odbyć się w czwartek 1 czerwca. Wszystkie starcia z tegorocznej edycji French Open można śledzić na antenie Eurosportu oraz w internecie na Eurosporcie Extra w Playerze.