Hubert Hurkacz z kluczowym zwycięstwem! Rozczulające wsparcie młodej fanki

Hubert Hurkacz z kluczowym zwycięstwem! Rozczulające wsparcie młodej fanki

Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz Źródło:Newspix.pl / Abaca
Od zwycięstwa sezon gry na kortach ceglanych rozpoczął Hubert Hurkacz. Polak na turnieju ATP 250 w Estoril pokonał w dwóch setach Brytyjczyka Jana Choinskiego.

Hubert Hurkacz rozpoczyna najtrudniejszą, ze swojej perspektywy, część tenisowego kalendarza. Polak nie jest ekspertem od gry na kortach ceglanych. Pierwszy wyzwaniem dla „Hubiego” jest turniej na mączce w portugalskim Estoril. Poziom trudności? Rankingowo najniższy z możliwych, czyli zmagania z serii ATP 250.

Hubert Hurkacz ze zwycięstwem nad Janem Choinskim

W ostatnich tygodniach pochodzący z Wrocławia tenisista przegrał w 1/32 finału na kortach Indian Wells z Francuzem Gaelem Monfilsem, a następnie w 1/8 finału w Miami. Tam przeciwnikiem Polaka był Grigor Dimitrow, który ostatecznie dotarł do gry o tytuł na Florydzie, sprawiając ogromną sensację.

Na portugalskiej mączce Polak rozpoczął od meczu z Janem Choinskim. Mający polsko brzmiące nazwisko (oraz korzenie) tenisista do 2018 roku reprezentował Niemcy, a od 2019 jest już zawodnikiem z flagą Wielkiej Brytanii przy nazwisku. Żeby dostać się do możliwości grania z Hurkaczem, Choinski musiał przebrnąć przez kwalifikacje.

W czwartkowym pojedynku Choinski rozpoczął od narzucenia sporej presji na Polaka. Wrocławianin przegrał swoje podanie w piątym gemie pierwszego seta (2:3) i dopiero na samym finiszu partii, jak wydawało, odrobił straty. Najpierw Hurkacz wyrównał na 5:5, odłamując przeciwnika, a następnie wyszedł ze sporych opałów w tie-breaku. „Hubi” przegrywał już z tenisistą sklasyfikowanym w rankingu na 188. miejscu 2:4, ale ostatecznie Polak świetnie rozegrał końcówkę i zwyciężył 7:5.

Zabawne wsparcie dla „Hubiego” z portugalskich trybun

Drugi set to już większa kontrola ze strony Hurkacza. Wrocławianin przełamał Choinskiego w siódmym gemie i tego minimalnego prowadzenia nie oddał do końca. Brytyjczyk mógł jedynie z uznaniem spoglądać w stronę tenisisty, który nieprzypadkowo znajduje się na 10. miejscu w rankingu ATP.

Kamery wyłapały ciekawą scenę związaną ze wsparciem dla Polaka. Na trybunach pojawiła się mała dziewczynka, ze specjalnie przygotowanym plakatem. Widać było, że jest kibicką polskiego zawodnika. „Hubi jesteś krul asuw” – można było przeczytać na przygotowanym plakacie dziewczynki.

W ćwierćfinale turnieju w Estoril Polak zmierzy się z jednym z Hiszpanów. Będzie to zwycięzca pojedynku Pablo Llamas Ruiz kontra David Jorda Sanchis. Jedno jest pewne, spotkanie odbędzie się w piątek, tj. 5 kwietnia.