Pięta Ronaldo, zwycięstwo Realu

Cristiano Ronaldo zdobył dla Realu 29 bramkę w tym sezonie (fot. EPA/KIKO HUESCA/PAP)
Bramka zdobyta piętą przez Portugalczyka Cristiano Ronaldo dała Realowi Madryt zwycięstwo nad beniaminkiem Rayo Vallecano 1:0. To dziewiąta ligowa wygrana z rzędu "Królewskich" i zarazem dziewiąte z rzędu zwycięstwo na wyjeździe.

W 54 minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Niemca Mesuta Oezila piłka trafiła do innego Niemca Samiego Khediry, po jego strzale odbiła się od rywala i dotarła do Ronaldo, który stał do bramki tyłem. Portugalczyk, który 27 lutego wraz z drużyną narodową ma się zameldować w Warszawie przed środowym meczem towarzyskim z Polską, piętą skierował ją do siatki - było to jego 29 trafienie w sezonie.

Częściej groźne sytuacje stwarzali jednak zawodnicy Rayo - zwłaszcza w  38 minucie mieli sporego pecha, gdy piłka po strzale Piti odbiła się od wewnętrznej strony słupka i wyszła w pole. - W takich miejscach łatwo o stratę punktów. Rayo nie zasłużyło na  porażkę, wszyscy się z tym zgadzamy. Jednak my też nie zagraliśmy źle. Remis byłby sprawiedliwszy, bo nasz rywal był dziś fantastyczny. Miał trzy klarowne okazje, ale nie potrafił ich wykorzystać. Sądzę, że to  było najtrudniejsze zwycięstwo w sezonie. W przerwie, przy wyniku 0:0, byliśmy bliżej porażki niż zwycięstwa - skomentował przebieg meczu trener Realu Portugalczyk Jose Mourinho.