Turniej ATP w Indian Wells: polski debel w ćwierćfinale

Turniej ATP w Indian Wells: polski debel w ćwierćfinale

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski (fot. MAREK ZIELINSKI/ Newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Debel Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski wygrywając z Australijczykiem Matthew Ebdenem i Amerykaninem Ryanem Harrisonem 6:4, 6:7 (5-7), 10-4 awansował do ćwierćfinału turnieju tenisistów rangi ATP Masters 1000 w Indian Wells.

Polski duet, rozstawiony z numerem szóstym, do  odniesienia zwycięstwa potrzebował godziny i 38 minut. W całym meczu nie stracił serwisu, a podanie rywali zdołał przełamać tylko raz, w pierwszym secie, wykorzystując jednego z czterech "break pointów". Rywale nie mieli ani jednej takiej szansy. Obydwie pary zapisały na swoim koncie po cztery asy i dwa podwójne błędy serwisowe, a Fyrstenberg i Matkowski odnotowali bardzo niską skuteczność pierwszego podania - na poziomie 46 procent. Mimo to rozstrzygnęli na  swoją korzyść już drugi pojedynek w super tie-breaku - w pierwszej rundzie pokonali bowiem Niemca Philippa Kohlschreibera i Francuza Gaela Monfilsa 5:7, 7:6 (7-4), 10-8.

W ćwierćfinale rywalami zawodników Siemens AGD Tennis Team Polska będą rozstawieni z numerem pierwszym bliźniacy Bob i Mike Bryanowie. Dzień wcześniej amerykańscy bracia ze sporym trudem uporali się z Hiszpanami Marcelem Granollersem i Feliciano Lopezem 6:7 (2-7), 7:6 (7-4), 17-15, a  mecz trwał ponad dwie godziny.