Fed Cup: Czeszki na prowadzeniu

Fed Cup: Czeszki na prowadzeniu

Petra Kvitova (fot. PAP/EPA/FILIP SINGER)
Tenisistki Czech prowadzą z Włoszkami 2:0 po pierwszym dniu rozgrywanego w Ostrawie meczu półfinałowego Pucharu Federacji (Fed Cup). Punkty dla obrończyń trofeum zdobyły Lucie Safarova i Petra Kvitova. W drugim półfinale Rosjanki remisują z Serbkami 1:1.

Safarova pokonała bez straty seta Francescę Schiavone, podobnie jak Kvitova, trzecia rakieta świata, Sarę Errani. W niedzielę Kvitova zagra ze Schiavone, a Safarova z Errani. Jeśli reprezentantkom Italii uda sie doprowadzić do remisu, wtedy o awansie zadecyduje gra podwójna, w  której zmierzą się Andrea Hlavackova i Lucie Hradecka z Errani i  Robertą Vinci.

- Dwa do zera to wspaniały wynik, ale potrzebujemy jeszcze jednej wygranej. Dziś grałam trochę podenerwowana. Ten stres był spowodowany dłuższą przerwą, ale jakoś sobie poradziłam - powiedziała Kvitova, która od swojego występu przeciwko Niemkom (4:1) w lutym w ćwierćfinale Pucharu Federacji rozegrała w turniejach WTA tylko trzy mecze.

W drugim półfinale Rosjanki, finalistki sprzed roku, remisują w  Moskwie z Serbkami. Gospodynie występują bez dwóch najlepszych obecnie zawodniczek - Marii Szarapowej (numer 2 w rankingu WTA) i Wiery Zwonariewej (nr 10). Obie odmówiły gry, ponieważ zagrają w przyszłym tygodniu w turnieju w Stuttgarcie.