Portugalia o włos od porażki z Izraelem

Portugalia o włos od porażki z Izraelem

Drużyna Cristiano Ronaldo tylko zremisowała z Izraelem (fot. Henriques Da Cunha / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Piłkarska reprezentacja Izraela zremisowała z Portugalią 3:3 w meczu eliminacji do mistrzostw świata. Portugalczycy zapewnili sobie remis w ostatnich sekundach spotkania.
Faworytem meczu grupy F eliminacji MŚ była Portugalia. Goście prowadzili już od 2 minuty, gdy do siatki gospodarzy trafił Bruno Alves. Bramkę na 1:1 zdobył w 24 minucie Tomer Hemed. W 40 minucie Izrael prowadził już 2:1 - gola zdobył Eden Ben Basat.

W drugiej połowie Portugalczycy grali niemrawo, nie potrafili rozmontować dobrze dysponowanej obrony gospodarzy. Tymczasem Izraelczycy zadali kolejny cios - w 70 minucie było 3:1 po bramce Ramiego Gershona.

Wydawało się, że jest po meczu. Portugalia nie zamierzała się jednak poddawać. W 72 minucie kontaktową bramkę zdobył Helder Postiga. W doliczonym czasie gry stadion w Tel Awiwie uciszył Fabio Coentrao.

Mecz zakończył się remisem 3:3.

Po czterech kolejkach Izrael i Portugalia mają po 7 punktów. W tabeli z dorobkiem 12 punktów prowadzi Rosja.