Polska rzutem młotem stoi. Anita Włodarczyk zdobyła złoto w Pekinie!!

Polska rzutem młotem stoi. Anita Włodarczyk zdobyła złoto w Pekinie!!

Anita Włodarczyk (fot. MAREK BICZYK NEWSPIX.PL)Źródło:Newspix.pl
Polska młociarka Anita Włodarczyk została mistrzynią świata deklasując podczas zawodów w Pekinie konkurentki.
Anita Włodarczyk wygrała konkurs rzutu młotem na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Pekinie. Polka w swojej najlepszej próbie osiągnęła wynik 80,85 metra, dzięki czemu pobiła ustanowiony chwilę wcześniej przez siebie rekord mistrzostw świata wynoszący 80,27 metra.

Drugie miejsce zajęła reprezentantka Chin Wnxiu Zhang z wynikiem 76,33 metra, a trzecie Francuzka Alexandra Tavernier, dzięki rzutowi na odległość 74,02 metra.

Polskie medale w Pekinie

Wcześniej na Mistrzostwach Świata w Pekinie złoty medal w rzucie młotem zdobył Paweł Fajdek, zaś brązowy medal w tej samej dyscyplinie otrzymał inny Polak - Wojciech Nowicki. Dwa brązowe medale zdobyli również polscy tyczkarze - Paweł Wojciechowski i Piotr Lisek - zajęli ex aequo trzecie miejsce w konkursie. Srebro dla Polski zdobył z kolei Adam Kszczot w biegu na 800 metrów.